Справа № 2-895\11
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2011 року Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі: Головуючого –судді –Трофімова В.С.,
секретаря судових засідань –ОСОБА_1,
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 звернулась до суду з позовною заявою до відповідача ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини. Позивачка у своєму позові просить стягнути з відповідача - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уроженця Харківської області, Шевченківського району, с. Березівка, що зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, і фактично мешкає: вул. Краснодарська, б. 185АДРЕСА_1, на користь позивачки –ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дитини: дочки –ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти у розмірі 600 грн. щомісяця, починаючи з моменту подання позову до суду (24.01.2011 року), та до її повноліття. У подальшому позивач уточнила позовні вимоги та просила суд стягнути з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі 300 гривень.
Позивач в обґрунтування своїх вимог за позовом зазначала, що вона знаходиться з відповідачем у шлюбі з 08.11.2008 року, але разом не проживають, до подачі позову про стягнення аліментів позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу. Рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 09.03.2011 року шлюб між сторонами був розірваний. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину: дочку –ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка проживає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, у зв'язку з чим позивачка змушена звернутись с даним позовом до суду.
У судове засідання позивачка не з’явилась, про дату та час слухання справи повідомлена своєчасно та належним чином. 01.04.2011 року надала суду заяву з проханням розглянути справу за її відсутністю, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, повідомлений про дату та час розгляду справи своєчасно та належним чином. 01.04.2011 року надав до суду заяву з проханням розглянути справу за його відсутністю, при цьому зазначив, що позовні вимоги визнає у повному обсязі.
Враховуючи, що розгляд справи відбувся у відсутність представника позивача та відповідачів, відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши письмові докази по справі, вважає можливим ухвалити рішення про задоволення позову.
Згідно ч. 4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до матеріалів справи, судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, який було зареєстровано 08.11.2008 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб від 08.11.1998 року виданого Відділом реєстрації актів цивільного стану по м. Харкову №2 Харківського міського управління юстиції (серія 1-ВЛ №109058, актовий запис №1886).
Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину: дочку –ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 ( свідоцтво про народження серії 1-ВЛ №184078, видане 24.11.2009 року Відділом реєстрації актів цивільного стану по м. Харкову Харківського міського управління юстиції, актовий запис № 1286).
Судом встановлено, що сторони проживають окремо, неповнолітня дитина знаходиться на утриманні позивачки, відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. На час розгляду справи судом шлюб між сторонами розірвано відповідно до рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 09.03.2001 року.
Згідно зі ст.180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно зі ст.183 Сімейного Кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом.
Як вбачається з позовної заяви ОСОБА_2 та довідки Комунального підприємства “Жилкомсервіс”дільниці №53 від 06.04.2010 року, ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, і фактично мешкає разом з неповнолітньою донькою - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, за адресою: м. Харків, вул. Мира, б. 30, кв. 14
Як вбачається з листа Комунального закладу охорони здоров’я “Харківська міська дитяча поліклініка №16”неповнолітня дитина ОСОБА_4 знаходиться на диспансерному обліку у невролога та потребує повторний курс стаціонарного лікування в міській дитячій лікарні №5.
З урахуванням викладеного, суд вважає , що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 1% від задоволених вимог за позовом, але не менше 51 грн., суд стягує з відповідача згідно з вимогами ст. 88 ЦПК України.
Також на відповідача суд покладає витрати, пов’язані з оплатою інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи, у сумі 120 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180 - 183 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 88, 174, 212-215 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уроженця Харківської області, Шевченківського району, с. Березівка, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, і фактично мешкає: вул. Краснодарська, б. 185АДРЕСА_1, не працюючого, на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти на утримання неповнолітньої дитини: дочки –ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 300 грн. щомісяця, починаючи з 24.01.2011 року та до досягнення неповнолітньою дитиною повноліття.
Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі підлягає індексації відповідно до закону.
Допустити негайне виконання судового рішення в частини стягнення з ОСОБА_3 аліментів за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір на користь держави у розмірі 51 гривні 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_3 витрати, пов’язані з інформаційно-технічним забезпечення розгляду цивільної справи, на користь держави у сумі 120 гривень 00 копійок.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до апеляційного суду Харківської області через Фрунзенський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами , які брали участь у справі , але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення , протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано , набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Надруковано в нарадчій кімнаті.
Головуючий-суддя: