ОСОБА_1 окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
У Х В А Л А
Справа №2а-15248/11/2070
02.12.11 р. м. Харків
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд в складі:
головуючого –судді Бартош Н.С.
за участю секретаря судового засідання - Васильєвої О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в ОСОБА_1 районі Харківської області до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області про скасування постанови про накладення штрафу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Управління Пенсійного фонду України в ОСОБА_1 районі Харківської області, звернувся до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду з позовом до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області, в якому просить суд скасувати постанову Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області від 08.11.2011 р. про накладення штрафу у сумі 680,00 грн. за невиконання без поважних причин рішення суду по виконавчому провадженню №28452000.
Судом відкрито провадження по справі та призначено судовий розгляд.
Судом встановлено, що після відкриття провадження у справі виявилось, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також, якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Частиною 2 ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року № 606-XIV (в редакції згідно Закону України від 04.11.2010 року № 2677-VI, редакція діє з 09.03.2011 року) встановлено, що боржник має право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби виключно в судовому порядку.
В даному випадку Законом України «Про виконавче провадження» встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця, чи іншої посадової особи державної виконавчої служби.
Відповідно до ч. 4 ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
В даному випадку оскаржується постанова про накладення штрафу від 08.11.2011 року, яка винесена державним виконавцем Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області під час виконання виконавчого листа, виданого Люботинським міським судом Харківської області по адміністративній справі № 2-а-965/11.
Суд зазначає, що виконання судового рішення є заключною стадією судочинства, в якій реалізується підтверджене судом право стягувача.
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про виконавче провадження» учасниками виконавчого провадження є державний виконавець, сторони, представники сторін, експерти, спеціалісти, перекладачі, суб'єкти оціночної діяльності-суб'єкти господарювання.
Частинами 1,2 ст.11 вказаного Закону сторонами у виконавчому провадженні є стягувач та боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржник є фізична або юридична особа, яка зобов'язана за рішенням суду вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення. З урахуванням вказаного, позивач є стороною виконавчого провадження, оскільки на нього судовим рішенням покладено обов'язок вчинити певні дії.
З огляду на вищевикладене, даний спір не підсудний ОСОБА_1 окружному адміністративному суду, а підлягає розгляду судом, який видав виконавчий документ, а саме - Люботинським районним судом Харківської області, як адміністративним.
Відповідно до положень п.2 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про передачу адміністративної справи до іншого суду.
Керуючись ст.ст. 22, 160, 165, 186 КАС України, суд , —
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу 2-а-15248/11/2070 за позовом Управління Пенсійного фонду України в ОСОБА_1 районі Харківської області до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області про скасування постанови про накладення штрафу - передати для розгляду до Люботинського міського суду Харківської області.
Ухвала може бути оскаржена до ОСОБА_1 апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бартош Н.С.