3-468/2009
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.05.2009 року. Суддя Старобешівського районного суду Донецької області Сазонова М.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від територіальної державної інспекції праці у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої на посаді директора Старобешівського професійно-технічного училища, що розташований за адресою: смт. Старобешеве, пр-т. ОСОБА_2, 56 Старобешівського району Донецької області, мешкає за адресою: м. Донецьк, вул.. Щетиніна, 35/136
за ст. 41 ч. 1 КУпАП
В С Т А Н О В И Л А:
До Старобешівського районного суду Донецької області надійшов адміністративний протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.41 ч.1 КУпАП, а саме: в ході перевірки встановлено, що директор ОСОБА_1 працює на посаді з 05.05.2008 року, має право прийому, звільнення працівників та на підставі вимог ст. 21 КЗпП України виступає однією із сторін трудового договору і як роботодавець повинна забезпечити реалізацію трудових прав громадян. Однак, перебуваючи на посаді директора ОСОБА_1 порушила вимоги чинного трудового законодавства, а саме:
1. Працівники училища не ознайомлені під підпис з Колективним договором та Правилами внутрішнього трудового розпорядку, що свідчить про неправомірні дії, які привели до триваючого порушення вимог ст..29 КЗпП України;
2. В училищі не розроблений графік щорічних відпусток працівників на 2009 рік. Також, працівників не повідомляють письмово про дату початку відпустки за два тижні до встановленого графіком строку, що свідчить про неправомірні дії, які привели до триваючого порушення вимог ст..79 КЗпП України та ст.. 10 ЗУ «Про відпустки».
3. Заробітна плата за час щорічної відпустки виплачується несвоєчасно. Так, наказом від 31.12.2008 року надана щорічна відпустка ОСОБА_3 з 01.01.2009 року, але заробітна плата за час відпустки працівнику виплачена 30.01.2009 року, що свідчить про неправомірні дії, які привели до триваючого порушення вимог ч.3 ст.115 КЗпП України та ст.. 21 ЗУ «Про відпустки».
4. Розрахунки зі звільненими працівниками провадяться не в день звільнення. Так, наказом від 28.01.2009 року звільнено ОСОБА_3 за ст..38 КЗпП України з 28.01.2009 року, але остаточні розрахунки з вказаним працівником проведено 30.01.2009 року, що свідчить про неправомірні дії, які привели до триваючого порушення вимог ст..116 КЗпП України.
5. Тривалість роботи працівників училища напередодні святкових і неробочих днів не скорочується на одну годину. Так, згідно табеля обліку робочого часу за січень 2009 року, 06.01.2009 року всі працівники училища працювали повний робочий день – 8 годин, що свідчить про неправомірні дії, які привели до триваючого порушення вимог ст..53 КЗпП України.
6. Перевіркою встановлено, що ОСОБА_4, яка звільнилась 14.11.2007 року, при отриманні трудової книжки не розписалась в Книзі обліку трудових книжок, що свідчить про неправомірні дії, які привели до триваючого порушення вимог п.7.1.Наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України від 29.07.1993 року № 58 «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників».
7. На працівників училища не розроблені особові картки за формою П-2, що свідчить про неправомірні дії, які привели до триваючого порушення вимог наказу Міністерства статистики України від 09.10.1995 року №253 «Про затвердження типових форм первинного обліку»
Опитана при розгляді справи ОСОБА_1 факт скоєння правопорушення визнала частково та пояснила, що училище є бюджетної організацією і тому вона не має можливості контролювати проведення розрахунків з працівниками училища, розрахунки провадяться по мірі надходження коштів на рахунок училища з бюджету. Інші порушення, виявлені в ході перевірки, на теперішній час усунені.
Дослідивши матеріали адміністративної справи та надані документи, суддею встановлено наступне. На підставі п.6 Статуту Старобешівського ПТУ, фінансування педагогічних працівників в училищі здійснюється на нормативній основі за рахунок коштів Державного бюджету України. Училище є неприбутковою організацією. Керівництвом училища складено графік відпусток працівників Старобешівського ПТУ на 2009 рік, який узгоджено з головою ПК училища та затверджено директором ПТУ (копія додається). Всі працівники училища ознайомлені з графіком під підпис. Особові картки за формою П-2 оформлені у відповідності до вимог Наказу Міністерства статистики України від 09.10.1995 року №253 «Про затвердження типових форм первинного обліку», що підтверджено долученою копією особової картки. Норма тривалості робочого часу працівників училища напередодні святкових і неробочих днів встановлена відповідно до вимог ст..53 КЗпП України (копія табелю виходів додана). Звільнена ОСОБА_4 зробила підпис в отриманні трудової книжки в Книзі обліку руху трудових книжок (копія додається).
З урахуванням вищевикладеного, характеру правопорушення, також враховуючи обставини, які пом’якшують відповідальність, а саме: правопорушення ОСОБА_1 скоїла вперше, позитивно характеризується, суддя вважає можливим звільнити від адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, передбачене ст. 41 ч. 1 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ст. ст. 22, 41 ч. 1, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Справу відносно ОСОБА_1 за ст. 41 ч. 1 КУпАП закрити, оголосити їй усне зауваження.
Постанова на підставі ч. 2 ст. 294 КУпАП може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: