Справа № 2-576/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 червня 2009 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого – судді С.К.Медвецького
при секретарі У.Ю.Ратушняк
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до Чечелівської сільської ради про встановлення факту набуття права приватної власності на частину будинковолодіння та визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
встановив:
26.05.2009 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Чечелівської сільської ради про встановлення факту набуття ОСОБА_2, яка померла
ІНФОРМАЦІЯ_1, право приватної власності на ? частину будинковолодінняАДРЕСА_1 Також просила визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 вимоги позову підтримала, пояснила, що ОСОБА_2 до смерті здійснювала повноваження власниці – володіла, користувалася і розпоряджалася будинковолодінням за своєю волею. Також просила визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, який вона пропустила через важке матеріальне положення.
Чечелівський сільський голова ОСОБА_3 в судове засідання не з’явився, надав заву в якій просив розглянути справу без його участі, проти задоволення позовних вимог позивачки не заперечує.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Встановлено, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
(а.с. 7), здійснювала за життя повноваження власниці будинковолодіння без отримання правовстановлюючих документів і реєстрації права приватної власності (а.с. 5).
Відповідно до довідки Чечелівської сільської ради будинковолодінняАДРЕСА_1 відноситься до суспільної групи колгоспників; станом на 15.04.1991 року склад двору такий: ОСОБА_2 та ОСОБА_1. (а.с. 6).
У встановлений законом шестимісячний термін в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини позивачка не зверталася, в зв'язку з важким станом здоров`я, що суд визнає поважною причиною пропуску строку на подання вказаної заяви.
Спірні правовідносини регулюються ст. 328 ЦК України, відповідно до якої право власності набувається на підставах, що не заборонені законом; ст. 256 ч.2 ЦПК України визначає, що судовим порядком можуть бути встановленні факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення; ст.1272 ч.3 ЦК України, за змістом якої за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оскільки ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, за життя здійснювала повноваження власниці ? частини будинковолодіння АДРЕСА_1 без отримання правовстановлюючих документів і реєстрації права приватної власності, після її смерті спадкоємиця не може оформити спадщину, і причина пропуску строку для прийняття нею спадщини є поважною, то з метою захисту прав ОСОБА_1 необхідно встановити факт набуття ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, право приватної власності на ? частину будинковолодіння АДРЕСА_1 та визначити ОСОБА_1 додатковий строк, терміном три місяці, який буде достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті матері.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Встановити факт набуття ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, право приватної власності на ? частину будинковолодіння АДРЕСА_1.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, тривалістю три місяці, для подання заяви про прийняття спадщини після смертіОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя
- Номер: 22-ц/773/1139/15
- Опис: про стягнення заборгованості за кредитним договором
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-576/09
- Суд: Апеляційний суд Волинської області
- Суддя: Медвецький С.К.
- Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення без зміни рішення суду першої інстанції
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.07.2015
- Дата етапу: 04.08.2015
- Номер: 4-с/382/1/19
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-576/09
- Суд: Яготинський районний суд Київської області
- Суддя: Медвецький С.К.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.09.2018
- Дата етапу: 10.05.2019