Справа № 2-171/2008 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2008 року Бериславський районний суд Херсонської області
у складі головуючого судді Миргород B.C.
при секретарі Глушковій Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бериславі в порядку заочного розгляду справу за позовом ОСОБА_1до ВАТ ЕК „Херсонобленерго" в особі Бериславського РЕЗ і ЕМ про визнання акту про порушення правил користування електричною енергією побутовим споживачем незаконним,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ВАТ "Херсонобленерго" Бериславського РЕЗ і ЕМ про визнання акту про порушення правил користування електричною енергією незаконним, посилаючись на те , що 19.02.2007 року працівники відповідача без попереджень припинили постачання електричної енергії до квартири. Коли позивач звернувся до абонентської групи Бериславського РЕЗ і ЕМ, то дізнався що на його адресу було складено акт про порушення ПКЕЕН та нараховано збитки на суму 2562,46 грн. В акті було зазначено «самовільне підключення до лінії електромереж...». Акт він не підписував, про його існування не знав. На момент перевірки лічильник працював у звичайному режимі. Просить визнати незаконним акт Бериславського РЕЗ і ЕМ від 16.12.2004 року № 162905 та скасувати його.
У судовому засіданні позивач та його представник наполягали на задоволенні позову з підстав, зазначених у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав і пояснив, що перевірку дотримання правил користування електроенергією у побутового споживача ОСОБА_1 в квартирі АДРЕСА_1 здійснювали працівники РЕЗ і ЕМ, якими було виявлено порушення ПКЕЕН. На це порушення був складений акт. Згідно „Правил користування електричною енергією...", акт вважається дійсним, якщо його підписали три працівники енергопостачальної компанії. На підставі акту був складений розрахунок позовної суми, а споживач попереджений про відключення від енергопостачання.
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, вважає позов підлягаючим задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1, відповідно, являється побутовим споживачем електроенергії. 16.12.2004 року на побутового споживача був складений акт про порушення правил користування електричною енергією побутовим споживачем за номером 162905 і розрахунок позовної суми до акту (а.с.6). В акті вказано, що споживач порушував «Правила...» шляхом «самовільного підключення до лінії електромереж ...». Однак у судовому засіданні достовірно встановлено, що на момент перевірки ніяких доказів втручання в роботу електролічильника виявлено не було. Висновки контролерів нічим не обгрунтовані і піддані судом сумніву.
Згідно „Правил користування електричною енергією для населення", затверджених Постановою КМУ від 26.07.1999 р. №1357 ст.53, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акту свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника. Акт було складено на позивача у його відсутність, про його існування він не знав, не міг внести свої зауваження.
Окрім того, працівники РЕЗ і ЕМ не запросили при перевірці будинку ОСОБА_1 незалежних свідків, які могли б підтвердити факт виявленого порушення.
Таким чином акт про порушення правил користування електричною енергією № 162905 від 16.12.2004 року і, як наслідок, Розрахунок збитків по акту складені незаконно і підлягають скасуванню.
Керуючись ст.212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Скасувати акт ВАТ ЕК „Херсонобленерго" № 162905 від 16.12.2004 року та Розрахунок збитків по зазначеному акту, як незаконні.
На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Бериславський районний суд. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
- Номер:
- Опис: визнання права власності на 1/2 частину майна придбаного в період шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-171/2008
- Суд: Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
- Суддя: Миргород B.C.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.11.2007
- Дата етапу: 16.11.2007
- Номер:
- Опис: визнання права власності на 1/2 частину майна придбаного в період шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-171/2008
- Суд: Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
- Суддя: Миргород B.C.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.11.2007
- Дата етапу: 18.03.2024