Справа № 2-331/2009
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
іменем України
08 травня 2009 року м. Самбір
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
у складі: головуючого - судді Кравціва В.І.,
при секретарі Лимар Л.І.,
з участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовом головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області до ОСОБА_2 про стягнення заподіяних збитків,
в с т а н о в и в:
Головне державне управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області 27 лютого 2009 року пред’явило позов до ОСОБА_2 про стягнення заподіяних збитків у сумі 132 гривні 60 коп.
У обґрунтування позовних вимог посилався на те, що ОСОБА_2 21 серпня 2008 року о 16 годині в порушення вимог п. 3.14, п. 3.15 «Правил любительського і спортивного рибальства» проводив вилов риби у меліоративному каналі поблизу с. Ваньковичі Самбірського району забороненим знаряддям лову – павуком-підхватом. Під час затримання у відповідача було виявлено виловлену рибу, а саме: карась у кількості 26 штук, чим головному державному управлінню охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області було заподіяно шкоду у сумі 132 гривні 60 коп
У судовому засіданні представник позивача посилалася на обставини, викладені у позовній заяві, не заперечував проти заочного вирішення справи.
Відповідач, будучи належним чином повторно повідомлений, у судове засідання не з’явився, від нього не надійшло повідомлення про причини неявки, а тому суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, з’ясувавши обставини справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Із протоколу про адміністративне правопорушення 26 серпня 2008 року вбачається, що ОСОБА_2 21 серпня 2008 року о 16 годині в порушення вимог п. 3.14, п. 3.15 «Правил любительського і спортивного рибальства» проводив вилов риби у меліоративному каналі поблизу с. Ваньковичі Самбірського району забороненим знаряддям лову – павуком-підхватом та під час цього у нього було вилучено рибу, а саме: карась у кількості 26 штук . Постановою Самбірського міськрайонного суду від 18 вересня 2008 року, за вчинення даного правопорушення ОСОБА_2 був притягнутий до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 40 КУпАП, ч. 4 ст. 58 Закону України «Про тваринний світ», ст. ст. 68,69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» особа, винна в порушенні законодавства в галузі використання і охорони тваринного світу, навколишнього природного середовища зобов’язана відшкодувати заподіяну ним шкоду в розмірах і порядку, встановлених законодавством України.
Згідно «Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства цінних видів риби, водних безхребетних і водних рослин у рибогосподарських водних об’єктах України» (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.1998 року № 32) незаконним виловом риби ОСОБА_2 заподіяв головному державному управлінню
охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області шкоду у сумі 132,60 грн..
Отже, суд прийшов до висновку, що з відповідача слід стягнути у користь головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області шкоду у сумі 132 (сто тридцять дві) гривні 60 коп., а також судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у дохід держави.
Керуючись ст.ст. 209, 212, 213, 215, 224, 226 ЦПК України, ст.ст. 1049-1054 ЦК України,
в и р і ш и в:
Позов головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області задовольнити повністю.
Стягнути ОСОБА_2 у користь головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області (УДК у Львівській області ЗКПО 33642745, МФО 825014, р/р 35227002007011) заподіяну шкоду у сумі 132 (сто тридцять дві) гривні 60 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у дохід держави у сумі 51 гривню та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 гривень.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через місцевий суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або шляхом подання апеляційної скарги у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження без попереднього подання цієї заяви.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем до Самбірського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя