_____________________ Справа № 2а-5
2007 рік
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2007 р. Богородчанський районний суд
Івано-Франківської області
в складі: головуючого - судді Гутича П.Ф.
секретаря Романюк Н.І.
з участю позивача ОСОБА_1 пр.відповідача ОСОБА_2
третіх осіб ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Богородчани справу за позовом ОСОБА_1 до Богородчанської селищної ради про визнання протиправним рішення Богородчанської селищної ради від ІНФОРМАЦІЯ_1 року,-
встановив:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Богородчанської селищної ради про визнання протиправним рішення Богородчанської селищної ради від ІНФОРМАЦІЯ_1 року, яким скасоване рішення виконкому від ІНФОРМАЦІЯ_2 року НОМЕР_1 про надання їй земельної ділянкиНОМЕР_2 під будівництво гаражу і виділення її для тих же цілей ОСОБА_3.
В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримала та пояснила, що рішенням виконкому Богородчанської селищної ради НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_2 року їй виділено земельну ділянку НОМЕР_2 в масиві біля німецьких будинків для будівництва гаражу. Земельна ділянка їй була виділена в натурі. ІНФОРМАЦІЯ_3 року вона одержала дозвіл на право виконання будівельних робіт і одержали паспорт на забудову земельної ділянки. Через тяжке матеріальне становище вона не приступила до будівництва. Без попередження ІНФОРМАЦІЯ_1 року селищна рада прийняла рішення, яким скасувала рішення НОМЕР_3 відІНФОРМАЦІЯ_2 року і виділила земельну ділянку під будівництво гаражу ОСОБА_3. Вважає, що таке рішення суперечить закону і просить його скасувати.
Представник відповідача позов не визнав та пояснив, що селищна рада прийняла таке рішення тому, що ОСОБА_1 використовувала земельну ділянку не за призначенням. До будівництва гаражу не приступила.
Третя особа ОСОБА_3. пояснив, що він звернувся з заявою до Богородчанської селищної ради про виділення земельної ділянки під будівництво гаражу і його заява задоволена. На підставі рішення сесії він виготовив документацію та приступив до будівництва гаражу.
Будівництво майже завершив. Його вини в тому, що з ОСОБА_1 вилучили земельну ділянку немає.
Заслухавши пояснення сторін, показання свідків, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Рішенням виконкому Богородчанської селищної ради від ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_1 виділена земельна ділянка НОМЕР_2 під будівництво гаражу, на масиві, виділеному для цієї мети в районі німецьких будинків.
ІНФОРМАЦІЯ_4 р. земельна ділянка виділена в натурі, про що свідчить акт від цього ж числа . Галюк одержала в райархітектурі дозвіл на право виконання будівельних робіт.
-2-
їй видано паспорт на забудову НОМЕР_4 від ІНФОРМАЦІЯ_3 р.
Отже, ОСОБА_1 одержала земельну ділянку в користування правомірно.
Однак рішенням сесії селищної ради відІНФОРМАЦІЯ_1 року скасовано рішення виконкому від ІНФОРМАЦІЯ_2 р. НОМЕР_3 про надання земельної ділянки НОМЕР_2 ОСОБА_1 і надання її ОСОБА_3.
Таке рішення суперечить вимогам ст.143 ЗК України, якою передбачено, що примусове припинення прав на земельну ділянку здійснюється в судовому порядку, в т.ч. і використання земельної ділянки не за цільовим призначенням.
Крім того, рішення сесії підписане заступником голови селищної ради ОСОБА_2 що суперечить вимогам ст.46 Закону "Про місцеве самоврядування в Україні".
На підставі ст. 143 ЗК України, керуючись ст. 159,163 КАС України, суд,-
постановив:
Позов задовольнити. Визнати рішення третьої сесії Богородчанської селищної ради від ІНФОРМАЦІЯ_1 року в частині скасування рішення виконкому від ІНФОРМАЦІЯ_2 року НОМЕР_3 "Про надання земельної ділянки під будівництво гаражу ОСОБА_1 та виділення земельної ділянки НОМЕР_2 в районі німецьких будинків під будівництво гаражу - ОСОБА_3 протиправним та його скасувати.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом 10 днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.