Справа № 2-8/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2007 року Золочівський районний суд Харківської області у складі:
головуючого-судді Юхименко О.М.
при секретарі Озерській Ю.М.
за участю адвокатів ОСОБА_1
ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Золочів цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про розподіл спільного майна подружжя, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4 про розподіл спільного майна подружжя. Вказавши, що з квітня 1998 року вона перебувала з ОСОБА_4 у фактичних шлюбних відносинах. 23 липня 1999 року шлюб був офіційно зареєстрований Золочівським відділом реєстрації актів громадянського стану Харківської області, актовий запис НОМЕР_1. Спільних дітей від даного шлюбу не мали. За період перебування в шлюбі вони спільними зусиллями та за спільні кошти відремонтували будинок, який належить відповідачу ОСОБА_4, підвели газ до нього, перебудували веранду, поклеїли шпалери, пофарбували підлогу, вікна, двері, придбали інше майна для спільного користування. На все це витратили спільні кошти які вони отримали за вирощених свиней, птицю, корів та бичків, а також сільськогосподарську продукцію, яку вони реалізовували на ринках. За період спільного проживання вони придбали майна та вклали кошти на ремонт будинку на загальну суму 20108 грн.
Під час судового розгляду частину спірного майна сторони розділили в рівних частинах між собою добровільно, що привело до зменшення частки спірного майна до загальної суми 3 570 грн. Сторонами була досягнута згода про виплату відповідачем грошей позивачці в розмірі 1785 грн за майно, яке підлягало б розподілу, а також судових витрати, які понесла позивачка при зверненні до суду в розмірі 65 грн.
Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Ст. 60 Сімейного кодексу України передбачає, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Згідно свідоцтва про одруження сторони одружилися 23 липня 1999 року, шлюб зареєстрований Золочівським відділом реєстрації актів громадянського стану Харківської області, актовий запис НОМЕР_1.
З наданих: ветеринарно-санітарного паспорту тварини, технічного паспорту на пральну машину, гарантійних талонів на телевізор, газовий опалювальний аппарат, калькуляції на виконання робіт по газифікації домоволодіння, квитанцій про оплату за газопровід до домоволодіння, наряду по установці телефонної лінії та телефонного апарату, ксерокопій ощадних книжок ОСОБА_3 та ОСОБА_4 вбачається, що сторони за час спільного проживання мали спільне майно.
На підставі ст. 88 ЦПК України стороні на користь якої постановлено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею судові витрати.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.ст. 60,62,69,70,71 Сімейного кодексу України, керуючсь ст.ст. 10,11,57-60,88,212,214-215 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 кошти в сумі 1785 грн. та судові витрати в сумі 65 грн., а всього 1850 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.