Судове рішення #5021380

                                                                                                             Копія     Справа № 2-0-13/09


                                                             

                                                               РІШЕННЯ

                                                      ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ



      22 травня 2009 року Великобагачанський районний суд Полтавської області   в складі:

                                 головуючого  судді   - Дем’янченка С.М.  

                                 при секретарі  -            Гришко О.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в с. Велика Багачка Полтавської області справу за  заявою  ОСОБА_1 про встановлення факту  прийняття спадщини, -                                                        

                                                      в с т а н о в и в:  

    ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2 , останнім місцем проживання

якої було АДРЕСА_1 .

           Після її смерті залишилось спадкове майно, в склад якого входить  поряд  з іншим  спадковим майном земельна частка (пай), що знаходиться в КСП  “Карла Маркса” Великобагачанського району Полтавської області (сертифікат на земельну частку (пай) розміром 3,99 га серія НОМЕР_1, виданий 25.12.1996 року).

          Єдиним спадкоємцем за  заповітом і законом на вказану спадщину  є заявник ОСОБА_1 – онук померлої, батько заявника ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.  

           З заяви вбачається, що після смерті ОСОБА_2.  ІНФОРМАЦІЯ_1 року, наступного ж дня,  заявник заволодів її  майном та сертифікатом на право на земельну частку (пай),  тобто прийняв спадщину шляхом вступу в управління і володіння спадковим майном, що відповідало на той час вимогам ч. 1 п. 1 ст. 549 ЦК України (1963 року). Заяву  про  прийняття  спадщини  в встановлений  законом шестимісячний  строк ОСОБА_1 в  нотаріальну  контору  за  місцем   відкриття   спадщини   не  подавав.

        Заявник звернувся з заявою до суду, в якій просить  встановити той факт, що він  прийняв спадщину, що  залишилась після смерті  ОСОБА_2. шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном.

      В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 свою заяву підтримав, просив встановити факт  своєчасного прийняття ним спадщини, враховуючи, що він  заволодів майном  та   сертифікатом на земельний пай, що  належала померлій  ОСОБА_2., зацікавлені особи представник Великобагачанської районної державної адміністрації та Широкодолинської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області в судове засідання не з’явились, але від  них надійшли листи в яких вони заяву визнали не заперечували стосовно її задоволення.

      Суд, заслухавши заявника ОСОБА_1., показання свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5.,  які пояснили , що на наступний день після смерті бабусі ОСОБА_2. її онук ОСОБА_1 заволодів її сертифікатом на право на земельну частку (пай)  та її майном, прийнявши до уваги листи заінтересованих осіб, вивчивши матеріали справи, давши  їм належну оцінку,  приходить до  висновку, що заява підлягає до  задоволення.

      Судом встановлено, що  ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року , ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.4-5). З свідоцтва про народження ОСОБА_3 вбачається, що  він народився ІНФОРМАЦІЯ_3 року і його батьками були ОСОБА_6 та ОСОБА_2 (а.с.6). ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 року і його батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_7 (а.с.7).

         Відповідно до заповіту ОСОБА_2 від 23 листопада  2001 року, посвідченого секретарем виконавчого комітету Широкодолинської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області ОСОБА_8., належну  їй  земельну частку (пай), що знаходиться в сільськогосподарському підприємстві “Карла Маркса»” Великобагачанського району Полтавської області  та все належне їй майно  де б воно не було  із чого не складалося, яке належатиме на день смерті заповіла ОСОБА_1 (а.с. 8).  

         Встановлення даного факту потрібно  заявнику для отримання свідоцтва  про спадщину, яка відкрилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року  ОСОБА_2.,  оскільки   заяви  про  прийняття  спадщини   до  нотаріальної   контори  він  в  встановлений  законом  шестимісячний  строк   не  подав.

          Згідно ст. 549 ЦК України (1963 року) та п. 113  Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої 14.06.1994 року №18/5, той факт, що заявник заволодів сертифікатом на право на земельну частку (пай), що  належить  померлій  ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2.,  до 01.01.2004 року,  вважається таким, що  прийняв спадщину шляхом вступу в управління та володіння  спадковим майном.

        ОСОБА_2 належить  земельна частка (пай), що знаходиться в КСП  “Карла Маркса” Великобагачанського району Полтавської області (сертифікат на земельну частку (пай) розміром 3,99 га серія НОМЕР_1, виданий 25.12.1996 року ) (а.с.9).

        З довідок виданих Широкодолинською сільською радою вбачається, що після смерті ОСОБА_2. її онук ОСОБА_1 здійснив її поховання та заволодів її майном та проживає в  АДРЕСА_2 (а.с.10-11).

         Відповідно до повідомлення Великобагачанської нотаріальної контори від 01.04.2009 року  №179,  після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року  юридично ніхто спадщини не приймав, претензій від кредиторів не виникало,  та не видавалось спадкоємцям  свідоцтва про право на спадщину (а.с.18).

         При таких обставинах, коли заявник довів суду, що  він своєчасно,  шляхом вступу в управління та володіння  спадковим майном  прийняв спадщину,  цей факт повинен бути встановлений судом.

           Керуючись  ст.ст. 15, 15-1, 30, 62, 273- 275  ЦПК України,  суд, -


                                                                      в и р і ш и в:


          Встановити той факт, що  ОСОБА_1 своєчасно шляхом  вступу  в управління та володіння спадковим майном, до 01.01.2004 року прийняв спадщину, яка залишилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1  року  ОСОБА_2, останнім місцем проживання якої було АДРЕСА_1


          Заяву  про  апеляційне оскарження  рішення суду  може бути подано  протягом  десяти днів з дня  проголошення  рішення. Апеляційна  скарга до апеляційного суду Полтавської  області  може  бути подана   протягом двадцяти днів після  подання заяви  на апеляційне  оскарження.

           Рішення  суду набирає  законної  сили після закінчення  строку подання  заяви  на  апеляційне оскарження, якщо  заяву на апеляційне оскарження  не було подано. Якщо було подано заяву  на апеляційне  оскарження, але  апеляційна скарга  не подана  у встановлений строк, рішення  суду  набирає  чинності  після закінчення цього  строку. У разі подання апеляційної  скарги рішення, якщо  його не скасовано, набирає законної  сили після розгляду  справи апеляційним  судом.



                     Суддя –підпис

 Копія вірна:


Голова суду –


Секретар -

  • Номер: 22-ц/793/1006/17
  • Опис: про визнання спадщини відумерлою
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-0-13/09
  • Суд: Апеляційний суд Черкаської області
  • Суддя: Антонов А.А.
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Ухвалено нове рішення по суті позовних вимог у зв'язку із:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.03.2017
  • Дата етапу: 25.04.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація