У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Верещак В.М., |
суддів |
Пивовара В.Ф.., Лавренюка М.Ю., |
розглянувши в судовому засіданні в м. Києві 13 липня 2006 року кримінальну справу за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1 на вирок Червоногвардійського районного суду м. Макіївки Донецької області від 24 червня 2005 року,
в с т а н о в и л а:
Зазначеним вироком засуджений
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, раніше судимий:5 грудня 1991р. за ст. 229-6 ч. 1 КК України на два роки виправних робіт за місцем роботи; 11 листопада 1994р. за ст. ст. 206 ч. 3, 101 ч. 1, 17,81 ч. 3, 89 ч. 1,42 КК України на 6 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна; 11 листопада 2004р. за ст. ст. 309 ч. 2, 75 КК Україна на 2 роки позбавлення волі з іспитовим строком на один рік,
-за ст. 185 ч. З КК України на 4 роки позбавлення волі;
На підставі ст. 71 КК України остаточно призначено покарання 5 років позбавлення волі.
ОСОБА_1 визнаний винним у тому, що він 15 лютого 2005р. близько 14 години, за попередньою змовою з ОСОБА_2 шляхом злому вхідних дверей проникли в будинок 7 по АДРЕСА_1, звідки таємно, повторно викрали майно, що належить потерпілому ОСОБА_3 на загальну суму 690 гривен. Зазначеним вироком засуджений ОСОБА_2, касаційна скарга від якого не надходила.
Ухвалою колегії суддів судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Донецької області від 1 листопада 2005 року вирок залишений без зміни.
У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1 просить постановлені щодо нього судові рішення скасувати, так як участі у крадіжці він не брав, він лише допомагав ОСОБА_2 розпорядитися речами, при цьому не знав, що вони викрадені. На досудовому слідстві він та ОСОБА_2 давали показання внаслідок застосування до них недозволених методів ведення слідства.
Заслухавши доповідь судді Верховного Суду України, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що у задоволенні скарги слід відмовити.
Висновок суду про доведеність винності ОСОБА_1 у вчиненні злочину за обставин, викладених у вироку, відповідає фактичним обставинам справи, обґрунтований сукупністю розглянутих у судовому засіданні і наведених у вироку доказів.
На досудовому слідстві ОСОБА_1 свою вину визнав повністю і показав, що з метою таємного викрадення чужого майна, шляхом злому вхідних дверей, разом із ОСОБА_2 проник в будинок потерпілого ОСОБА_3, звідки таємно викрали новий чавунний опалювальний семисекційний радіатор, семисекційний радіатор, що був у вживанні, газозварювальний апарат, антену кімнатну, викраденим майном розпорядилися на свій розсуд.
Аналогічні показання на досудовому слідстві давав засуджений у цій же справі ОСОБА_2.
Свідок ОСОБА_4 показав, що придбав у ОСОБА_2 і ОСОБА_1 два радіатори й газозварювальний апарат.
Судами першої та апеляційної інстанції дана належна оцінка зміні показань засудженими у судовому засіданні.
Перевірялись і не знайшли свого підтвердження показання засудженого про застосування до нього недозволених методів ведення слідства, про те, що його не знайомили з матеріалами справами.
При призначенні засудженому покарання, суд відповідно до вимог закону врахував ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу ОСОБА_1, який злочин вчинив у стані сп'яніння і у період відбування покарання за попереднім вироком.
Підстав для призначення справи до касаційного розгляду з обов'язковим повідомленням осіб, зазначених у ст.384 КПК України, не знайдено.
Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
У задоволенні касаційної скарги засудженого ОСОБА_1 відмовити.
С у д д і:
Верещак В.М. Пивовар В.Ф. Лавренюк М.Ю.