Судове рішення #5026966

                                                                                                                                                                               

                                                                                                 Справа № 2/324-2009 р



Р І Ш Е Н Н Я


                                                        Іменем України


   20 травня 2009 року.              Шаргородський районний суд  Вінницької області


            в складі:

                 головуючого              судді    Дубчака А.Г.

                 при секретарі                          Рошак К.В.

                 з участю позивачки                 ОСОБА_1

                 відповідача                               ОСОБА_2


                 розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2    про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та дружини,-


В С Т А Н О В И В :


                  ІНФОРМАЦІЯ_3   ОСОБА_1  звернулася до суду із даним позовом, вказуючи, що з ІНФОРМАЦІЯ_1  вона проживала з відповідачем в шлюбі зареєстрованому Клекотинською сільською радою Шаргородського району Вінницької області. Від спільного проживання в шлюбі з відповідачем в них ІНФОРМАЦІЯ_2  народилася донька ОСОБА_3 , яка проживає з нею та знаходяться на її утриманні. В зв’язку з тим, що вони з відповідачем більше року спільно не проживають і він добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Вона знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею тьохрічного віку та практично перебуває на утриманні батьків і відповідно до ст.. 180 СК України відповідач зобовязаний утримувати дитину до досягнення повноліття, а тому просить позов задоволити.

                 В попередньому судовому засіданні позивачка змінила позовні вимоги в частині стягнення коштів на її утримання до досягнення дитиною трьохрічного віку і просить стягнути з нього по 50 гривень щомісячно до досягнення дитиною трьохрічного віку про що вони попередньо домовилися із відповідачем.

                 Відповідач в попередньому судовому засіданні позовні вимоги, з врахуванням їх змін, визнав повністю і суду пояснив, що він згідний на задоволення позову так, як являється працездатним і буде намагатися надавати матеріальну допомогу для утримання дитини та дружини у вказаному розмірі.

                 Заслухав сторони, оглянув матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задоволити повністю, поскільки:        

                 згідно ст. 180 СК України, батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей.  

                 Згідно ст. 181 ч. 3 СК України, за рішенням суду кошти /аліменти/ на утримання дитини присуджуються, як у твердій грошовій сумі так і в частці від доходу матері або батька.

                 Відповідно до ст. 183 СК України, частка заробітку /доходу/ батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

                 В попередньому судовому засіданні встановлено, що відповідач, являючись працездатним добровільно матеріальної допомоги для утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2  народження не надає, хоча має можливість надавати таку допомогу.

                   Що підтверджується свідоцтвами про одруження та народження дитини, довідками виконкому Пеньківської сільської ради Шаргородського району № НОМЕР_1 ; НОМЕР_2  від   ІНФОРМАЦІЯ_3  та іншими (а.с. 2-6).

                   Крім того, відповідно до ст.. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьохрічного віку. В судовому засіданні встановлено те, що дитина, віком до трьох років, проживає із позивачкою, однак відповідач добровільно матеріальної допомоги для утримання дитини не надає, хоча має таку можливість, а тому з врахування даних обставин справи та зміни позивачкою позовних вимог в цій частині та,-    

                   Керуючись ст.ст. 5 - 10, 13 - 15, 60, 79, 88, 213-215, 218, 367 ЦПК України, ст. ст. 84, 180, 181, 184, 191 СК України, суд,-    

                             

В И Р І Ш И В :


                   Позов задовільнити повністю.

                   Стягнути аліменти з   ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4  народження, мешканця АДРЕСА_1 , на користь ОСОБА_1 ,  мешканки АДРЕСА_2  для утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5  народження в розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку відповідача, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня звернення до суду з 29 квітня 2009 року і до досягнення дитиною повноліття.

                   Стягнути з ОСОБА_2  на користь ОСОБА_1  кошти на її утримання в розмірі по 50 грн., щомісячно, до досягнення дитиною трьохрічного віку, починаючи з 29 квітня 2009 року.

                   Стягнути з ОСОБА_2  державне мито на користь держави в розмірі 51 гривні та витрати на рахунок 31212259700687 Код ЄДРПОУ 34701104 в Державний бюджет Шаргородського району, Банк одержувач ГУДКУ у Вінницькій області м. Вінниця МФО 802015 за  інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 250 гривень.

                   Рішення в частині стягнення аліментів в межах місячної виплати допустити до негайного виконання.

                   Заяву про апеляційне оскарження рішення суду можна подати протягом 10-ти днів з дня його проголошення, а апеляційну скаргу протягом 20-ти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду.

                       

                   Головуючий:                                                                  

  • Номер: 6/408/211/20
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-324/09
  • Суд: Біловодський районний суд Луганської області
  • Суддя: Дубчак А.Г.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.05.2020
  • Дата етапу: 12.05.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація