ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2015 року м. Львів № 876/511/13
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Бруновської Н.В.
суддів: Гулида Р.М., Шавеля Р.М.
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ратнівського районного суду Волинської області від 17.12.2012 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Ратнівської селищної ради Волинської області про визнання нечинним рішення,-
В С Т А Н О В И В:
В листопаді 2012 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Ратнівської селищної ради Волинської області про визнання рішення від 21.04.2003 року № 6/5 про передачу земельної ділянки нечинним.
Постановою Ратнівського районного суду Волинської області від 17.12.2012 року в позові відмовлено.
Не погодившись із даною постановою, апелянт ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, покликаючись на те, що постанова суду першої інстанції прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Апелянт просить суд, постанову Ратнівського районного суду Волинської області від 17.12.2012 року скасувати, та прийняти нову якою позов задоволити.
Особи, які беруть участь у справі в судове засідання на виклик суду не з'явились хоча, належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності відповідно до ч.4 ст.196 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість постанови суду, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.
Рішення Ратнівської селищної ради від 21 квітня 2003 року №6/5 ОСОБА_2 передано у приватну власність земельну ділянку по АДРЕСА_1 у смт.Ратне площею 1185 кв.м. Цільовим призначенням земельної ділянки, частина якої площа 0,05 га спірна, є будівництво і обслуговування житлового будинку і господарських споруд.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач ОСОБА_1 зареєстрований в будинку який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2
Згідно ст.40 ЗК України громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом. Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність земельні ділянки для зазначених потреб за цивільно-правовими угодами.
Відповідно до ст.377 ЦК України до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).
Із змісту ст. 19 Конституції України видно, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Із змісту ст. 2 КАС України видно, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку про відсутність підстав для задоволення позову оскільки, позивач не є власником житлового будинку який знаходиться на спірній земельній ділянці та оспорюваним рішенням не порушено його прав та обов'язків.
При цьому, апеляційний суд звертає увагу на ту обставину, що 26.08.2012 р. Рішенням Ратнівської сільської ради позивачу відмовлено в передачу у власність спірної земельної ділянки площею - 0,05 га у зв'язку з тим, що він не являється власником будинку. Вказане рішення останній у встановленому законом порядку не оскаржував.
Разом з тим, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції обґрунтовано не прийняв до уваги лист Державної інспекції сільського господарства України від 30.11.2012 р. № 2347 оскільки, позивач не відноситься до кола осіб права яких порушені.
Рішенням Ратнівського районного суду Волинської області від 27.07.2012 р. відмовлено в позові ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання заповіту та договору дарування АДРЕСА_1 в смт. Ратне від 08.02.2008 р. № 273 недійсним.
У відповідності до вимог ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бутизаконним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідност.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Із урахуванням викладеного колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції є законною, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують і при ухваленні оскарженого судового рішення порушень норм матеріального та процесуального права ним допущено не було тому, відсутні підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст. 160, ст.195, ст.198, ст.205, ст.206, ст.254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Ратнівського районного суду Волинської області від 17.12.2012 року у справі за № 0313/1869/12 - без змін.
Стягнути з ОСОБА_1 до Державного бюджету України судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі 16 (шістнадцять) грн. 10 коп.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий: Н.В. Бруновська
Судді: Р.М. Гулид
Р.М. Шавель