Справа №2-1031\2007
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області м. Олександрія вул. К.Лібкнехта, 76 індекс 28000
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2007 року Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді Крімченко С.А
при секретарі Костюк Л.І
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2
про визнання договору дарування дійсним та визнання права власності, -
Встановив:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача про визнання договору дійсним і визнання права власності. Мотивує тим, що 7 червня 2005 року відповідач подарував їй квартиру АДРЕСА_1, про що було складено договір дарування в простій письмовій формі. В силу укладеного договору вона прийняла дану квартиру, а відповідач передав їй квартиру і технічну документацію на неї. Вона вступила в володіння даною квартирою після укладення договору. Але даний договір в порушення ст.. 719 ЦК України не був нотаріально посвідчений. Вона зверталась з такою пропозицією до відповідача, але останній відмовився через те, що його хворобливий стан здоров"я перешкоджають нотаріальному посвідченню договору.
Відповідач в судове засідання не з"явився, про час розгляду справи повідомлений.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши позивачку суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно ст.. 719 ЦК України договір дарування нерухомої речі укладається в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Даний договір дарування не був нотаріально посвідчений. Але ч.2 ст. 219 ЦК України передбачає, що суд може визнати такий право чин дійсним, якщо буде встановлено, що він відповідає справжній волі особи, яка його вчинила, а нотаріальному посвідченню право чину перешкоджала обставина, яка не залежала від її волі. Встановлено, що договір відповідає справжній волі дарувальника, так як він підписав договір, передав обдарованій квартиру та технічну документацію на неї, а нотаріальному посвідченню право чину перешкоджав хворобливий стан здоров"я відповідача, тобто обставини, які не залежали від волі відповідача. Тому даний договір необхідно визнати дійсним.
Судом встановлено, що позивачка в силу ст.ст. 12-15 Закону України „ Про власність" фактично вступила в володіння і користування квартирою, а відмова відповідача в нотаріальному посвідченні договору є порушенням її позивачки права власності на майно і в силу ст.. 48 Закону України „Про власність" вона має право на захист своїх прав.
Згідно ст..12 ч.3 Закону України „ Про власність" громадяни набувають права власності внаслідок укладення угод, не заборонених законом.
2.
Укладення угод щодо нерухомості прямо передбачено чинним законодавством, тому суд вважає, що ОСОБА_1 отримала квартиру у власність, тому суд вважає за можливе визнати право власності на квартиру за позивачкою.
14 вересня 2005 року позивачка уклала шлюб з ОСОБА_3. Після одруження змінила прізвище з „ІНФОРМАЦІЯ_1" на „ІНФОРМАЦІЯ_2".
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 57 СК України майно, набуте дружиною (чоловіком) до шлюбу, вважається особистою приватною власністю дружини (чоловіка).
Враховуючи, що дана квартира набута позивачкою до шлюбу на підставі договору дарування, то відповідно до п.1 ч.1 ст. 57 СК України вона належить позивачці на праві особистої приватної власності.
Керуючись ст.ст.219, 719 ЦК України, ст.. ст. 12-15 Закону України „Про власність", ст.. 57 СК України, ст.. 209, 215 ЦПК України,
Рішив:
Позов задовольнити.
Визнати дійсним договір дарування від 7 червня 2005 року квартири АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право особистої приватної власності на квартиру АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Кіровоградської області через
Олександрійський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-д енний строк з дня проголошення
рішення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів
апеляційної скарги.
Головуючий : підпис
Копія вірна
Рішення суду від 25.01.2007 року набрало чинності і підлягає виконанню.