Справа № 2-1161/2008 рік
РІШЕННЯ
Ім'ям України
22 вересня 2008 року Верхньодніпровський районний суд
Дніпропетровської області
У складі: головуючого судді Дунай Л.В.
при секретарі – Зубачевській О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Верхньодніпровську
цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Верхньод-ніпровської міської ради про встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
Встановив:
До суду звернувся позивач із позовною заявою про встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на наступне:
ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його бабуся - ОСОБА_2.
Після її смерті відкрилася спадщина, а саме банківський вклад у сумі 300,00 євро перейшло в його володіння, що підтверджується спадковим розпорядженням у Договорі про комплексне банківське обслуговування НОМЕР_1 від 15.04.2004 року, який уклала його бабуся з КБ «ПриватБанк».
Але у визначений законом строк він не звернувся до нотаріуса за отриманням свідоцтва про право на спадщину, оскільки не знав про існування такого строку.
Зараз йому необхідно отримати свідоцтво про право на спадщину, але постановою від 21 грудня 2007 року державним нотаріусом Верхньодніпровської державної нотаріальної контори йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на вищевказане майно.
Просить визначити причину пропуску звернення до нотаріальної контори поважною та визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини..
У судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав у повному обсязі, просить їх задовольнити.
Відповідач - представник виконавчого комітету Верхньодніпровської міської ради до судового засідання не з’явився, надавши суду заяву про розгляд справи у його відсутності і не заперечують проти позовних вимог позивача.
Третя особа – представник Верхньодніпровської державної нотаріальної контори, до судового засідання не з»явився, надавши суду заяву про розгляд справи у його відсутності.
Вислухавши позивача, суд прийшов до висновку, що його вимоги підлягають задо-воленню з таких підстав:
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла позивача бабуся - ОСОБА_2, яка постійно проживала у АДРЕСА_1.
Після її смерті відкрилася спадщина, а саме банківський вклад у сумі 300,00 євро, який знаходиться в КБ «ПриватБанк».
Позивач по справі, будучи спадкоємцем за законом, до шести місяців з дня смерті бабусі не звернувся з заявою про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори,
Згідно статті 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Згідно статті 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно статті 1272 ЦК України – якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
У судовому засіданні позивач довів суду, що ним пропущений строк на прийняття спадщини з поважної причини, через те, що він хворів, про що надав в судовому засіданні ксерокопію медичної картки на своє ім’я, та у зв’язку зі своєю правовою необізнаністю.
Тому суд прийшов до висновку про можливість задоволення вимог позивача і надання йому додаткового строку для прийняття спадщини.
На підставі статті 1270,1273 ч.3 ЦК України, керуючись ст.10,137,179 ЦПК України, суд -
Вирішив:
Вимоги ОСОБА_1 задовольнити:
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк на подачу заяви про прийняття спадщини після смерті бабусі - ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, у вигляді одного місяця, тобто до 22 жовтня 2008 року.
На рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Дніпропетровської області заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: