Справа № 2а-7/2007 р.
Постанова Іменем України
06 лютого 2007 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого-судді Островського Л.Є.
секретарів Уєвич Н.П., Попович Л.І.
з участю адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Івано-Франківську адміністративну
справу за позовом ОСОБА_2 до УМВС України в Івано-Франківській області,
начальника ВПР і MP MB УМВС, державного казначейства України про визнання дій
неправомірними та стягнення моральної шкоди, суд, -
встановив:
ОСОБА_2 звернулася з позовом до УМВС України в Івано-Франківській області, начальника ВПР і MP MB УМВС, державного казначейства України про визнання дій неправомірними та стягнення моральної шкоди
В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримала повністю. Просить суд позов задоволити з підстав викладених в заяві.
Представники відповідача УМВС України в Івано-Франківській області в судовому засіданні позовних вимог позивачки не визнав, просить відмовити у задоволенні позову, оскільки ОСОБА_2 пропустила строк звернення до суду, оскільки про порушення її прав, а саме незаконну виписку із квартири, вона дізналась у 1995 році, проте за захистом порушеного права звернулася з пропуском процесуального строку тільки у 2001 році, на що звертає увагу суду і просив з цих підстав в позові відмовити.
Представники ВПР і MP MB УМВС, державного казначейства України в судові засідання не з'являлись, про час та місце слухання справи повідомлялись належно, про причини неявки суд не повідомили.
Вислухавши сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити у зв'язку із пропуском строку звернення до суду.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 про порушення її прав, а саме незаконну виписку із квартири та відібрання у неї паспорта дізналась у 1995 році, чого сама не заперечила у судовому засіданні, проте за захистом порушеного права звернулася з пропуском процесуального строку тільки у 2001 році.
Згідно ст. 248/1 ЦПК України в редакції 1963 року, який діяв на час виникнення правовідносин, громадянин має право звернутися до суду із скаргою, якщо вважає, що рішенням, дією або бездіяльністю органу державної влади, органу місцевого самоврядування, посадової і службової особи порушено його права, свободи чи законні інтереси.
Згідно ст. 248/5 ЦПК України скаргу може бути подано в суд: у двомісячний строк, обчислюваний з дня, коли особі стало відомо або їй повинно було стати відомо про порушення її прав, свобод чи законних інтересів; у місячний строк з дня одержання особою письмової
1
відповіді про відмову у задоволенні скарги органом, службовою особою вищого рівня по відношенню до того органу, посадової, службової особи, що постановили рішення чи здійснили дії або допустили бездіяльність, або з дня закінчення місячного строку після подання скарги, якщо особою не було одержано на неї письмової відповіді. Пропущений строк для подання скарги може бути поновлено судом, якщо буде встановлено, що його пропущено з поважних причин.
Згідно ст.ст. 99, 100 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
В ході розгляду справи позивачем не представлено суду доказів, що вказують на поважність причин пропуску.
її звернення до судових інстанцій з приводу житлового спору протягом 1991-1999 років не позбавляли її права на звернення до суду із позовом з приводу неправомірних дій працівників міліції щодо її виписки із квартири та відібрання паспорта громадянина України.
За таких обставин, вбачається, що позивачем допущено порушення строку звернення до суду передбаченого нормою ст. 248/5 ЦПК України в редакції 1963 року, який діяв на момент існування спірних правовідносин, а тому, враховуючи наполягання на застосуванні строку відповідачем, суд вважає, що в позові слід відмовити.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 248 ч.ч. 1, 5 ЦПК України в редакції 1963 року, ст. ст. 99,100,159,160,161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до УМВС України в Івано-Франківській області, начальника ВПР і MP MB УМВС, державного казначейства України про визнання дій неправомірними та стягнення моральної шкоди - відмовити у зв'язку із пропуском строку звернення до суду.
Постанову може бути оскаржено до апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі заяви до Івано-Франківського міського суду про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови та подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Островський Л.Є.
Колія вірно
2