Судове рішення #5061017
Справа № 3-1090/09

 

                                    Справа № 3-1090/09

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.06.2009 р. Жовківський районний суд Львівської  області в складі головуючого

судді             Кобзар В.М.

при секретарі         Ясиновський Р.Б.

адвоката         ОСОБА_2

розглянувши матеріали  адміністративної справи, які надійшли від ДПС України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 с. Чишки, Пустомитівського району, проживає та зареєстрований: Львівська область, Мостиський район, с. Раденичі, приватний підприємець, одружений, має на утриманні двох неповнолітніх дітей,

- за ст. 185-10 ч. 2 КпАП України,

                             в с т а н о в и в:

03.06.2009р. ОСОБА_1 приблизно о 23.00 год. перебуваючи в стані алкогольного сп»яніння в групі з ОСОБА_3 в районні 646 прикордонного знаку на відстанні 50 м. від лінії державного кордону України вчинив злісну непокору законній вимозі працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов»язків, не пред»явив на вимогу посвідчення особи, виражався нецензурною лайкою, погрожував розправою, на зауваження не реагував, чинив фізичний опір, чим порушив ст. 185-10 ч. 2 КпАП України.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою виннуватість визнав та пояснив, що свою поведінку пояснює вживанням алкоголю. Він 03.06.2009 року разом з ОСОБА_3 та іншими направлявся в РП для закупівлі меблів. В одного із друзів народилася донька, а тому на кордоні вони вживали алкоголь. До нього та до ОСОБА_3 звернулися прикордонники, щоб вони припинили протиправні дії. Музика голосно грала в іншій машині і коли він сів в автомобіль яким слідував до нього підішли прикордонники та вимагали пред»явлення документів, однак він відмовився та відмовився пройти у службове приміщення прикордонного наряду. Йому та ОСОБА_3 наділи кайданки та доставили в службове приміщення, де знаходилось близько 5 прикордонників. Він їх ображав нецензурними словами і розуміє, що вчинив погано. З кордону його доставили в лікарню для освідчення на предмет сп»яніння, де він теж виражався нецензурними словами.

    Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 стверджується зібраними доказами які знахадяться в матеріалах справи, а саме:

протоколом про адмінзатримання від 04.06.2009 року

протоколом про адміністративне правопорушення № 211991 від 04.06.2009р.

рапортами працівників прикордонної служби

протоколом особистого огляду

протоколом медичного огляду з якого видно, що ОСОБА_1 знаходився в стані алкогольного сп»яніння;

Судом проглянуто відеозапис події вчинення адміністративного правопорушення.

Свідок ОСОБА_4 суду пояснив, що 03.06.2009 року він ніс службу, так як працює інспектором прикордонної служби і на митному посту Рава-Руська поступило повідомлення, що двоє осіб негативно себе поводять в автомобільній черзі, після митного контролю на під»їзді до кордону. ОСОБА_1 та ОСОБА_3 були у нетверезому стані на перше зауваження відреагували, однак тут же знову почали хуліганити, відмовилися пред»явити документи, оточуючих та посадових осіб прикордонної служби ображали нецензурними словами, відмовилися прослідувати в службове приміщення прикордонного наряду, чинили фізичний опір, а тому на них були надіті кайданки і доставлено в службове приміщення, де ОСОБА_1 продовжував свої хуліганські дії, а ОСОБА_3 зрозумів свій вчинок, припинив хуліханські дії та намагався заспокоїти ОСОБА_1.

ОСОБА_1 не припиняв своїх хуліханських дій, продовжував ображати нецензурними словами, на зауваження не реагував і така ж поведінка була під час медичного освідчення його в лікарні.

Аналогічні пояснення дали допитанні в судовому засіданні свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_5.

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст. 185-10 ч. 2 КпАП України є вірною, так як він вчинив злісну непокору законному розпорядженню працівника Державної прикордонної служби під час виконання ним службових обов»язків, вчинені групою осіб.

Суд прийшов до переконання, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185-10 ч. 2 КпАП України.

При обранні стягнення правопорушнику суд враховує характер вчиненого правопорушення, та дані про його особу, який одружений, працює, має на утриманні двох неповнолітніх дітей.

Обставин які б пом»якшували відповідальність правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлені, так як ОСОБА_1 не разкаявся у вчиненому і вважає, що його проступок є малозначимим, він уникав під час розгляду справи об»єктивного відтворення обставин події, применшував свою роль у вчиненні правопорушення.

Суд врахував обставини, що обтяжують відповідальність, а саме, ОСОБА_1 продовжував протиправну поведінку, незважаючи на вимогу прикордонного наряду припинити її, вчинив правопорушення в групі осіб, вчинив правопорушення в стані алкогольного сп»яніння.

З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення до правопорушення, тривалість правопорушення, кількість задіяних осіб для припинення правопорушення, суд прийшов до переконання, що до правопорушника ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, а саме, у вигляді адміністративного арешту.

    Керуючись ст. ст. 185-10 ч. 2, 280, 283, 284, 307, 308 КпАП України, суд,-

       п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 визнати виннуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185-10 ч. 2 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту строком - 15 (п»ятнадцять) діб.

Строк адміністративного арешту рахувати з моменту фактичного затримання, тобто з 23   год. 00 хв. 03 червня 2009 року.

Строк адміністративного арешту відбувати у ПТТ Львівського прикордонного загону Державної прикордонної служби України.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 32 КУпАП України.

Постанова районного суду (судді) про застосування адміністративного арешту виконується негайно після її винесення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.

 

Суддя: підпис

     Копія вірна.

       Суддя:                                                                         В.М. Кобзар

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація