Справа № 2а-350/09
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 квітня 2009 року м. Черкаси
Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:
головуючого - Орленка В.В.
при секретарі - Акатовій Ю.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Соснівського районного суду м. Черкаси адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про скасування рішення про відмову в призначенні пенсії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом про скасування рішення про відмову в призначенні пенсії, в обґрунтування своїх вимог вказує, що 08 січня 2009 року він звернувся зі всіма відповідними та необхідними документами, підготовленими прокуратурою Черкаської області для призначення йому пенсії за вислугу років до Управління Пенсійного фонду в Соснівському районі м. Черкаси. У відповіді начальника Пенсійного фонду від 18.02.2009 року зазначалося, що рішенням комісії по розгляду спірних питань при призначені пенсій та відказних пенсійних справ Управління Пенсійного фонду Соснівському районі м. Черкаси йому відмовлено в призначенні пенсії за вислугу років, з підстав не зарахування до стажу роботи половини навчання на юридичному факультеті Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, оскільки, законом передбачено зарахування строку половини навчання лише у вищих юридичних навчальних закладах. Вважає, що твердження відповідача про те, що половина строку навчання на юридичному факультеті Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка не може бути зарахована до стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугою років, так як законом передбачено лише навчання у вищих юридичних навчальних закладах, є неправомірним і абсолютно не обґрунтованим.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», до 20-річного стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років, зараховується половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах. Позивач навчався не у вищому юридичному навчальному закладі, а на юридичному факультеті в Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка, отже, юридичний факультет не є вищим юридичним навчальним закладом, а тому законних підстав зарахувати період навчання на юридичному факультеті в Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка до 20-річного стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років, згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» немає.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що позивач навчався в Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка з 01.09.1978 року по 30.06.1983 року, що підтверджується копією диплома КВ № 729021, виданого 23 червня 1983 року.
Станом на 08.01.2009 року спеціальний стаж, який дає право позивачу на оформлення пенсії за вислугу років, і який був обчислений відділом кадрів прокуратури Черкаської області, становив 21 рік 7 місяців 4 дні, із них: 2 роки 2 місяці 9 днів – служба в армії; 3 роки 1 день – робота на державній службі; 13 років 11 місяців 24 дні – стаж роботи на прокурорських посадах; 2 роки 5 місяців – половина навчання у Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка.
Відповідно ст. 25 Закону України «Про вищу освіту» навчальний заклад такого типу як університет, яким є Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка – це багатопрофільний вищий навчальний заклад четвертого рівня акредитації, який проводить освітню діяльність, пов’язану із здобуттям певної вищої освіти та кваліфікації широкого спектра, в даному випадку юридичної освіти.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що період навчання у вищому навчальному закладі, а саме у Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка (стаціонарна форма), після навчання в якому ОСОБА_1 отримав вищу юридичну освіту за спеціальністю «правознавство» підлягає зарахуванню до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років, згідно Закону України «Про прокуратуру», а позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ч. 2 ст. 124 Конституції України, ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. 25 Закону України «Про вищу освіту», ст. ст. 17, 86, 94,160,161,162 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про скасування рішення про відмову в призначенні пенсії – задовольнити.
Визнати рішення комісії по розгляду спірних питань при призначенні пенсій та відказних пенсійних справ Управління пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси (протокол № 1 від 03.02.2009 року) про відмову в призначенні пенсії за вислугою років ОСОБА_1 – незаконним.
Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси призначити ОСОБА_1 пенсію за вислугою років з 08 січня 2009 року з врахуванням половини терміну навчання його на юридичному факультеті Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка в кількості 2 роки 5 місяців.
Стягнути з Управління Пенсійного Фонду України в Соснівському районі м. Черкаси на користь ОСОБА_1 судові витрати, а саме державне мито, сплачене позивачем при подачі позовної заяви в розмірі 8 грн. 50 коп..
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: В.В. Орленко