Судове рішення #50667171


Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 51, 69035, (061) 234-31-10


ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2010 року м Запоріжжя

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Воробйова I.A., розглянувши у скороченому провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя про визнання дій незаконними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

30.11.2010 року позивач звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Орджен кідзев- ському районі м. Запоріжжя, в якому просить визнати бездіяльність відповідача щодо виплати позивачу щомісячно: со­ціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком неправомірною, зобов’язати відповідача здійснити нарах - вання та виплату щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 09.07.20 ~ рохр по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 року по теперішній час.

В обгрунтування позовних вимог посилається на те, що позивачу як дитині війни повинна виплачуватися щоміся­чна державна соціальна допомога в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, як це передбачено ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, але відповідач зазначену надбавку до пенсії виплачував позивачу за вказаний вище період у розмірі, меншому, ніж передбачено вище вказаним Законом. Такі дії відповідача є протиправними, такими, що суперечать діючому законодавству.

Справа розглядається судом в скороченому провадженні відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України.

Як вбачається з матеріалів справи відповідно до ухвали суду від 30.11.2010 року відповідачу по справі запропоно­вано протягом десяти днів з отримання копії ухвали подати письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову безпосередньо до канцелярії суду та роз'яснено що у разі ненадходження до суду запере­чень, справа буде розглянута в порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, встано­вленого для подання письмових заперечень на підставі наявних у ній доказів.

У запропонований термін відповідачем письмових заперечень не надано, термін сплинув.

Відповідно до ст. 99 КАС України (в новій редакції) строк для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлений у шість місяців, а тому, нарахування недоплаченої допомоги позивачеві, як дитині війни, повинно здійснюватись у межах даного строку, тобто за шість місяців.

Ухвалою суду позовні вимоги позивача заявлені за період до 30.05.2010 року залишені судом без розгляду.

Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, позивач відповідно до ст. 1 Закону України „Про соціа­льний захист дітей війни”, який набрав чинності з 01.01.2006 року, набув статус „дитини війни”, що надає йому право на отримання пільг та державної соціальної підтримки, встановлених Законом України „Про соціальний захист дітей вій­ни”, у тому числі право на підвищення пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком.

Згідно статті 6 Закону № 2195-IV дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соці­альна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Редакція цієї статті набрала чинності з 1 січня 2006 року.

Згідно з частиною 1 статті 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року, № 1058-IV мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Суд вважає за необхідне прийняти у своїх висновках поняття «мінімальна пенсія за віком», про яке йдеться в ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, оскільки саме це правове визначення за­стосовується виключно в діях відповідача під час визначення пенсій громадянам та їх призначення.

Положення ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” не є перешкодою для застосування даної величини (мінімального розміру пенсії за віком) до обрахування інших пенсій чи доплат пов'яза­них з мінімальною пенсією за віком, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого части­ною першою статті, мінімального розміру пенсії за віком.

З огляду на викладене, відповідач повинен нарахувати позивачу та виплатити допомогу в розмірі 30 % мінімаль­ної пенсії за віком до його пенсії.

У відповідності до п. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бю­джету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст. ст. 99, 158-164, 183-2 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправною відмову управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріж­жя щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 як дитині війни підвищення до пенсії на ЗО % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, ч. 1 ст. 28 Закону України „Про загаль­нообов'язкове державне пенсійне страхування” за період з 30.05.2010 року по 10.12.2010 року.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя здійснити нараху­вання і виплатити ОСОБА_1 підвищення пенсії в розмірі ЗО % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, ч. 1 ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пен­сійне страхування” за період з 30.05.2010 року по 10.12.2010 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 03 грн. 40

коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня отримання її копії.

Суддя: Воробйова I.A.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація