Копія. Справа № 2а-2597/08/1170
Категорія статобліку - 2.21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Притули К.М.
при секретарі: Трофімовій К.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом ОСОБА_1до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кіровограді Кіровоградської області про визначення розміру відшкодування шкоди та зобов'язання вчинити дії ,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою в якій просить:
- встановити, що розмір втраченого заробітку ОСОБА_1внаслідок нещасного випадку на виробництві складає 269,81 грн. станом на 20.02.2002р.
- зобов'язати відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних на виробництві та професійних захворювань у м. Кіровограді здійснити перерахунок страхових виплат ОСОБА_1з 20.02.2002р. виходячи із розміру втраченого заробітку 269,81 грн. на 50% втрати професійної працездатності.
Позовні вимоги обґрунтував тим, що працюючи на Кіровоградському автотранспортному підприємстві 10021 він отримав виробничу травму ока. З приводу чого, було складено акт про нещасний випадок від 23.12.1976р. Висновком медико-соціальної експертної комісії через наслідки травми позивачу було встановлено 50% втрати професійної працездатності. У зв'язку з втратою працездатності роботодавець призначив йому компенсаційні виплати із середнього заробітку, який він мав до ушкодження здоров'я.
У лютому 2002 року підприємство на якому працював позивач передало особову справу ОСОБА_1до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кіровограді. На момент передачі документів до Фонду, сума втраченого заробітку складала 18 грн. 90 коп., як стверджує позивач, дана сума не відображала реального розміру втраченої ним заробітної плати.
В судовому засіданні позивач повністю підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Представник відповідача, в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково. Пояснив, що вимоги позивача стосовно встановленого розміру втраченого заробітку станом на 20.02.2002 р. в сумі 269 грн.81 коп. підлягають задоволенню. Щодо вимоги позивача про зобов'язання здійснити перерахунок страхових виплат - то за умови визначення розміру втраченого заробітку рішенням суду відділення Фонду самостійно здійснить зазначений перерахунок.
Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача дослідивши, матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п. 2 ст. 7 Закону України « Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» - Фонд сплачує страхові виплати та надає соціальні послуги працівникам, які потерпіли на виробництві до 1 квітня 2001 року, з того часу, коли відповідні підприємства передали в установленому порядку Фонду документи, що підтверджують право цих працівників на такі страхові виплати та соціальні послуги, або коли таке право встановлено в судовому порядку.
Відповідно до Інструкції «Про порядок передачі виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України документів, що підтверджують право застрахованого або членів його сім'ї на страхову виплату» особова справа на ОСОБА_1 була передана роботодавцем позивача до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кіровограді Кіровоградської області із визначенням розміру відшкодування шкоди станом на 20.02.2002 року.
Судом встановлено, що розрахунок розміру втраченого заробітку наведений в позовній заяві, повністю відповідає нормам чинного законодавства. Відповідний розрахунок здійснений на підставі норм порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 та з використанням базових розмірів середньої заробітної плати в галузях економіки України по роках, що закріплені у Положенні про обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань України від 14.09.2004 р. № 66.
За наведених обставин, позовні вимоги в частині встановлення, що розмір втраченого заробітку ОСОБА_1внаслідок нещасного випадку на виробництві складає 269 грн. 81 коп. станом на 20.02.2002 року - підлягають задоволенню.
Щодо зобов'язання відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних на виробництві та професійних захворювань у м. Кіровограді здійснити перерахунок страхових виплат ОСОБА_1з 20.02.2002р. виходячи із розміру втраченого заробітку 269,81 грн. на 50% втрати професійної працездатності, в судовому засіданні встановлено, що позивач не звертався до відповідача з питання здійснення перерахунку страхових виплат з 20.02.2002 року, тому в цій частині позовних вимог необхідно відмовити.
Керуючись ст.,ст. 162 , 163 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в
Позов ОСОБА_1до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кіровограді Кіровоградської області про визначення розміру відшкодування шкоди та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Встановити, що розмір втраченого заробітку ОСОБА_1внаслідок нещасного випадку на виробництві складає 269 грн. 81 коп. станом на 20.02.2002 року.
В задоволені решти позовних вимог відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя-підпис
з оригіналом згідно
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду К.М. Притула
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі -13 квітня 2009 року