Копія.Справа № 2а-611/2008
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2008 року Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Притули К.М.
при секретарі: Білоус І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом прокурора Ленінського району м. Кіровограда в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Міністерство палива та енергетики України, якому підпорядковано державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»», в інтересах якої діє відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до державного комунального підприємства Кіровоградська аварійно-диспетчерська служба «АДС» про стягнення суми штрафу ,-
ВСТАНОВИВ :
До Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся прокурор Ленінського району м. Кіровограда в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Міністерство палива та енергетики України, якому підпорядковано державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»», в інтересах якої діє відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні», в якому просить стягнути з державного комунального підприємства Кіровоградська аварійно-диспетчерська служба «АДС» на користь держави штраф у сумі 1700 грн.
В обґрунтування позову, позивач зазначив, що державним інспектором з енергетичного нагляду в період з 25.12.2007 року по 26.12.2007 року було проведено обстеження державного комунального підприємства Кіровоградська аварійно-диспетчерська служба «АДС» з питань технічного стану та організації експлуатації електричних установок, за результатами якого складено акт та видано припис, в якому приписувалося провести ряд заходів по усуненню виявлених обстеженням порушень, але відповідач ухиляється від виконання приписів інспектора з енергетичного нагляду, у зв'язку з чим Інспекцією було винесено Постанову №61/08 від 20.05.2008 р. про накладання на відповідача суми штрафу у розмірі 1700 грн.
В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставина викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, причина неявки суду невідома.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Згідно з даним Законом, Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд), підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України та діє у складі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України та його територіальних структурних підрозділів.
Відповідно до Положення про Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 № 929(у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.06 № 131), наказу Міністерства палива та енергетики України від 30.05.02 № 323 створена Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Кіровоградській області (Інспекція Держенергонагляду), яка є структурним підрозділом відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні», Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
В п.2.1. «Положення про державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Кіровоградській області», затвердженого головним державним інспектором України з енергетичного нагляду(а.с.-5), закріплено, що метою діяльності Інспекції Держенергонагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
Ч. 4 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» передбачає, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.
П.3 ч.5 Закону України «Про електроенергетику» закріплено, що Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетки обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів.
Судом встановлено, що в період з 25.12.2007року по 26.12.2007 року державним інспектором з енергетичного нагляду було проведено обстеження державного комунального підприємства Кіровоградська аварійно-диспетчерська служба «АДС» з питань технічного стану та організації експлуатації електричних установок. За результатами складено акт обстеження № 783 від 26.12.07 на підставі якого видано припис № 434 від 26.12.2007р. у якому приписувалося привести ряд заходів по усуненню виявлених обстеженням порушень і в термін до 10.04.08 року повідомити про його виконання в цілому. Обидва документи вручені начальнику підприємства, про що свідчать його підпис, скріплений печаткою.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
25.04.08 року державним інспектором з енергетичного нагляду проведено обстеження державного комунального підприємства Кіровоградська аварійно-диспетчерська служба «АДС» з питань виконання припису №434 від 26.12.2007 року, за результатами якої встановлено, що не виконані 28 пунктів із 52-х, про що складено Акт № 273 від 25.04.2008 року. Відповідно до Акту перевірки від 25 квітня 2008 року, встановлено порушення вимог ч.4,5,13 п.10.2 «Правил користування електричною енергією», затвердженою постановою НКРЕ від 17.10.2005р. №910 та ч.2,3,4 ст.26 Закону України «Про електроенергетику»- ухилення від попередньо виданого припису.
Відповідно до п.8 ч.5 ст.9 Закону України «Про електроенергетику», державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні порушення.
Стаття 27 Закону України «Про електроенергетику», закріплює ,що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого у встановленому порядку, за наявності порушень передбачених цією статтею, видають в межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Державною інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Кіровоградській області 20 травня 2008 року було винесено Постанову №61/08 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику , відповідно до якої на відповідача накладено штраф у розмірі 1700 грн., які необхідно було сплатити до Державного бюджету України протягом 30 днів з дня прийняття Постанови.
Постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику направлена відповідачу рекомендованим листом та отримана уповноваженою особою підприємства, про що свідчить підпис на поштовому повідомлені.25.06.2008 року на державне комунальне підприємство Кіровоградська аварійно-диспетчерська служба «АДС» також, направлено рекомендований лист нагадування про необхідність сплати суми штрафу, однак вона залишається не сплаченою.
Як передбачено ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», оскарження дій щодо накладання штрафів провадиться в судовому порядку. Відповідач дані дії Державної інспекції з енергетичного нагляду, не оскаржував.
Згідно зі ст.27 Закону суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Відповідно до п.10 положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.99 № 1312, суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін, він стягується в судовому порядку. Відповідач до цього часу штраф не сплатив.
За наведених підстав суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 162,163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов прокурора Ленінського району м. Кіровограда в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Міністерство палива та енергетики України, якому підпорядковано державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»», в інтересах якої діє відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до державного комунального підприємства Кіровоградська аварійно-диспетчерська служба «АДС» про стягнення суми штрафу задовольнити.
Стягнути з державного комунального підприємства Кіровоградська аварійно-диспетчерська служба «АДС» на користь держави штраф у розмірі 1700 грн.
Постанова суду першої інстанції може бути оскарженою.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.106 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у термін, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження .
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, то постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя-підпис з оригіналом згідно
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду К.М. Притула