ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
01 липня 2010 р. Справа № 89302/09
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді Старунського Д.М.
Суддів Багрія В.М. , Богаченка С.І.
при секретарі судового засідання Ільницька Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові заяву ОСОБА_1 про роз’яснення постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2010 року у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18 січня 2008 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про перерахунок пенсії,
в с т а н о в и л а:
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2010 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково. Постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18 січня 2008 року у справі № 2-а-147/2008 скасовано та прийнято нову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено.
Визнано неправомірними дії управління Пенсійного фонду України у м. Івано-Франківську щодо відмови у не нарахуванні та виплаті пенсії ОСОБА_1 відповідно до положень статей 50, 54, 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01 січня 2007 року по 31 жовтня 2007 року з врахуванням ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Зобов’язано управління Пенсійного фонду України у м. Івано-Франківську нарахувати і виплатити ОСОБА_1 пенсію відповідно до положень статей 50, 54, 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01 січня 2007 року по 31 жовтня 2007 року з врахуванням ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та виплачених сум.
В травні 2010 року позивач подав до Львівського апеляційного адміністративного суду заяву в якій просить роз’яснити постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2010 року.
Вимоги заяви мотивує тим, що в рішенні суду, очевидно помилково, визначено дату до якого часу повинні перерахувати пенсію (з 01.01.2007 року по 31.10.2007 року). В той же час в мотивувальній частині постанови вказано: «Відповідно до ч.3 ст.67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка набрала чинності 31.10.2006 року, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст.54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоровлю особам, віднесеним до 1,2,3,4 категорій.
Аналіз зазначеної норми, яка носить імперативний характер, на переконання колегії суддів, свідчить, що підставою для перерахунку пенсії є встановлення нового розміру прожиткового мінімуму і цей перерахунок здійснюється з дня встановлення такого мінімуму.
Отже, перерахунок пенсії повинні зробити з 01.01.2007 року і виплачувати її в подальшому з врахуванням ст. 67 ч.3 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а так як судом встановлено кінцеву дату (31.10.2007 року), то це призводить до неоднозначності трактування рішення суду.
Сторони в судове засідання не прибули, про дату, час і місце розгляду заяви були повідомлені належним чином, тому колегія суддів, у відповідності до ч.3 ст.170 КАС України, вважає за можливе розглядати справу за їх відсутності.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи викладені в заяві у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подану заяву слід залишити без задоволення з таких підстав.
Згідно ч.1 ст.170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз’яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Колегія суддів вважає, що як мотивувальна так і резолютивна частини постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2010 року є повністю зрозумілими, зокрема як зазначено колегією суддів Вищого адміністративного суду України в постанові від 5 листопада 2009 року по даній справі як вбачається з матеріалів справи, 18 грудня 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду першої інстанції з позовними вимогами, в яких зазначено період, протягом якого позивач вважав, що управлінням неправомірно проводилося нарахування та виплата його пенсії, а саме з січня по жовтень 2007 року.
За таких обставин колегія суддів не погоджується з доводами заявника, що в свою чергу дає підстави вважати, що останнім не надано суду переконливих доказів того, що постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2010 року в даній адміністративній справі є незрозумілою, її виконання є утрудненим чи неможливим та є підстави для її роз’яснення.
Колегія суддів, враховуючи наведене, вважає, що заяву ОСОБА_1 про роз’яснення судового рішення слід залишити без задоволення.
Керуючись ст.ст. 160 ч.3, 170, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
у х в а л и л а:
Заяву ОСОБА_1 про роз’яснення постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2010 року у справі №89302/09 залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу може бути подано касаційну скаргу безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання нею законної сили, а в разі складання ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складання ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя Старунський Д.М.
Судді Багрій В.М. , Богаченко С.І.
Ухвала у повному обсязі складена 06.07.2010 року.