Судове рішення #50897152

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


14 грудня 2010 р. Справа № 87214/09/9104



Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:


головуючого судді: Улицького В.З.

суддів: Олендера І.Я., Каралюса В.М.



розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Кіцманського районного суду Чернівецької області від 08.10.2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Дубівецької сільської ради про визнання рішення недійсним,–

встановила:

У листопаді 2005 року ОСОБА_1 звернулася з позовом до Дубівецької сільської ради про визнання рішення недійсним.


Ухвалою Кіцманського районного суду від 08.10.2009 року закрито провадженя по справі.


Ухвалу суду оскаржила ОСОБА_1. Вважає, що оскаржувана ухвала прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану ухвалу та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.


Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу апелянта слід задоволити з наступних підстав.


Суд першої інстанції приймаючи оскаржувану ухвалу виходив з того, що оскаржувані відносини носять цивільно-правовий характер, а тому справу не слід розглядати в порядку адміністративного судочинства.


Колегія суддів з такими висновками суду погодитися не може, виходячи з наступного.


Так, згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійснені ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.


Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єкта владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового розгляду.


Відповідно до ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції – це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хочаб однією із сторін є оран виконавчої влади, орган имісцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.


З вищенавезденої статті випливає, що:

- справа адміністративної юрисдикції—це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень;

- суб'єкт владних повноважень — орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.


Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб’єкт владних повноважень» відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 цього Кодексу означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.


З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся з позовом до відповідача про визнання нечинним рішення виконавчого комітету Дубівецької сільської ради Кіцманського району від 08.12.2004 року №89/12.


З огляду на викладене, колегія суддів приходить до переконання, що в спірних правовідносинах позивач виступає суб’єктом владних повноважень, оскільки діяв в межах норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а тому оскаржувана ухвала підлягає скасуванню.


Керуючись ст. ст. 160, 195, 197, 199, 202, 205, 206 КАС України, колегія суддів -


ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволити. Скасувати ухвалу Кіцманського районного суду Чернівецької області від 08.10.2009 року у справі №2а-1/09 яка перешкоджаю подальшому провадженні у справі і справу направити для продовження розгляду.

Ухвала остаточна і касаційному оскарженню не підлягає.

Головуючий: В. Улицький


Судді: І. Олендер


ОСОБА_2








  • Номер:
  • Опис: про визнання недійсним рішення
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 2а-1/09
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Улицький В.З.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.08.2015
  • Дата етапу: 25.09.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація