Судове рішення #50938694

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


07 червня 2010 р. Справа № 23678/10


ККолегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:


головуючого судді Багрія В.М.,

суддів Богаченка С.І., Старунського Д.М.,

при секретарі судового засідання Ткач О.О.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової адміністрації у Львівській області на ухвалу Франківського районного суду м. Львова від 10.06.2009 року про призначення експертизи та зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрації у Львівській області, третя особа –головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання вчинити дії, стягнення суми та відшкодування моральної шкоди,


          В С Т А Н О В И Л А :

У липні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державної податкової адміністрації у Львівській області, третя особа –головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання вчинити дії, стягнення суми та відшкодування моральної шкоди.


Позивач свої вимоги мотивував тим, що він працював начальником відділу інспектування та зонального контролю управління податкової міліції ДПА у Львівській області. Наказом ДПА у Львівській області №514-0 від 06.11.2003 року він був звільнений з цієї посади у відставку через хворобу. Суми, видані при припиненні публічної служби, на його думку були неправильно визначені.


Позивач просив визнати незаконною бездіяльність службових осіб відповідача щодо невиплати йому в повному обсязі усіх надбавок та доплат, зобов’язання ДПА призначити їх та сплатити, стягнути з відповідача 100000 грн. завданої моральної шкоди як компенсацію спричинених немайнових втрат.


Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 10.06.2009 року призначено по справі додаткову бухгалтерську експертизу та зупинено провадження у справі на час проведення експертизи.


Ухвалу суду першої інстанції оскаржила ДПА у Львівській області, подавши на неї апеляційну скаргу.


В апеляційній скарзі апелянт зазначає, що ухвала суду першої інстанції є необґрунтована та винесена з неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права.


Апелянт звертає увагу на те, що фінансовим управлінням ДПА у Львівській області суду було надано розрахунок місячного грошового утримання позивача з врахуванням надбавок і доплат, встановлених позивачу, а тому призначення бухгалтерської експертизи будо необґрунтованим.


Апелянт просить скасувати ухвалу Франківського районного суду м. Львова від 10.06.2009 року з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.


Вислухавши суддю-доповідача, представників апелянта, які апеляційну скаргу підтримали, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційне провадження в частині апеляційного оскарження ухвали суду від 10.06.2009р. підлягає закриттю як помилково відкрите.


Відповідно до ч.2 ст.185 КАС України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду повністю або частково у випадках, встановлених цим Кодексом. Заперечення на інші ухвали можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.


З матеріалів справи видно, що оскаржуваною ухвалою від 10.06.2009р. суд першої інстанції призначив додаткову судово-бухгалтерську експертизу, на вирішення якої поставив питання щодо уточнення суми заборгованості ДПА у Львівській області перед позивачем щодо належних йому виплат. Відповідач не погоджується з призначенням такої експертизи, оскільки не вважає відповіді експерта на поставлені судом питання доказами обґрунтованості позовних вимог ОСОБА_1


Ст.81 КАС України, яка регулює питання призначення експертизи, не передбачає права на апеляційне оскарження ухвали про призначення експертизи. Заперечення щодо правомірності її призначення відповідач вправі викласти в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.


Ухвалу суду в частині зупинення провадження в справі відповідач не оскаржив.


Оскільки апеляційне провадження за апеляційною скаргою на ухвалу суду від 10.06.2009р. відкрито помилково, воно підлягає закриттю.



Керуючись ст.ст. 81,160 ч.3, 185, 205, 206, КАС України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А :



Апеляційне провадження за апеляційною скаргою ДПА у Львівській області на ухвалу Франківського районного суду м.Львова від 10.06.2009р. про призначення в справі судово-бухгалтерської експертизи закрити як помилково відкрите.


Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.


Головуючий: В.М. Багрій


Судді : С.І. Богаченко


ОСОБА_2


Повний текст виготовлено 11.06.2010 р.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація