ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2010 р. Справа № 64030/09/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
головуючого судді Яворського І.О.,
суддів Попка Я.С., Сапіги В.П.,
при секретарі судового засідання Стецків І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Медико-санітарної частини Відкритого акціонерного товариства «Тернопільський комбайновий завод»на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 30 липня 2009 року в справі за позовом Медико-санітарної частини Відкритого акціонерного товариства «Тернопільський комбайновий завод» до Регіонального відділення фонду державного майна України по Тернопільській області про визнання нечинним переліку майна,-
В С Т А Н О В И Л А :
Позивач, Медико-санітарна частина Відкритого акціонерного товариства «Тернопільський комбайновий завод», звернувся з позовом в суд до Регіонального відділення фонду державного майна України по Тернопільській області та просив визнати нечинним перелік майна, переданого до статутного фонду Відкритого акціонерного товариства «Тернопільський комбайновий завод» від 02 грудня 2004 року №01-6/3674.
В обґрунтування своїх вимог зазначає, те що відповідно до «Положення про впорядкування передачі об’єктів нерухомого майна, приватизованих в складі цілісного майнового комплексу або переданих до статутного фонду господарського товариства»затвердженого наказом Фонду державного майна України від 25 листопада 2003 року №2097 на письмовий запит відкритого акціонерного товариства засновник відкритого акціонерного товариства готує перелік нерухомого майна, переданого до статутного фонду відкритого акціонерного товариства за формою наведеною в додатку №3, однак всупереч цьому положенню такий перелік нерухомого майна складено Регіональним відділенням фонду державного майна України по Тернопільській області, яке не є засновником відкритого акціонерного товариства.
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 30 липня 2009 року в справі №2а-1406/09/1970 було відмовлено в задоволенні позовної заяви.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням Медико-санітарною частиною Відкритого акціонерного товариства «Тернопільський комбайновий завод»подано апеляційну скаргу в якій просить скасувати постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 30 липня 2009 року в справі №2а-1406/09/1970 та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги повністю, визнати нечинним перелік майна, переданого до статутного фонду ВАТ «Тернопільський комбайновий завод»від 02.12.2004 року №01-6/3674, виданого Регіональним відділенням фонду державного майна України по Тернопільській області.
В обґрунтування своєї позиції вказує, що судом неправильно встановлено обставини справи, порушено норми матеріального та процесуального права, оскільки «Положення про впорядкування передачі об’єктів нерухомого майна, приватизованих в складі цілісного майнового комплексу або переданих до статутного фонду господарського товариства»надає право складати перелік нерухомого майна, яке передається до статутного фонду господарського товариства засновнику такого товариства, а Фонд державного майна України, а тим більше Регіональне відділенням фонду державного майна України по Тернопільській області не є засновником даного господарського товариства. Крім того апелянт зазначає, що порушено юридичну форму документа, оскільки перелік є актом індивідуальної дії компетенцію на визначення вартості об’єкта Регіональним відділенням фонду державного майна України по Тернопільській області, компетенцію на включення в перелік рухомого майна.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу Медико-санітарної частини Відкритого акціонерного товариства «Тернопільський комбайновий завод» слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову скасувати та провадження у справі закрити. При цьому колегія суддів виходить з наступних міркувань.
Судом встановлено, що 04 квітня 1994 року ОСОБА_1 машинобудування військово-промислового комплексу і конверсії України було видано наказ №70Д про створення акціонерного товариства «Тернопільський комбайновий завод»шляхом корпоратизації Тернопільського комбайнового заводу.
З метою впорядкування обліку нерухомого майна, наказом Фонду Державного майна України від 25.11.2003 року №2097, зареєстрованим у ОСОБА_1 юстиції України від 25.12.2003 року №1201/8522, затверджено «Положення про впорядкування передачі об’єктів нерухомого майна, приватизованих в складі цілісного майнового комплексу або переданих до статутного фонду господарського товариства».
Відповідно до п. 2.1 «Положення про впорядкування передачі об’єктів нерухомого майна, приватизованих в складі цілісного майнового комплексу або переданих до статутного фонду господарського товариства»при створенні відкритого акціонерного товариства (при перетворенні підприємства у відкрите акціонерне товариство) у процесі приватизації (корпоратизації) передача об'єктів нерухомого майна проводиться на підставі наказів засновників відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації) з актом приймання-передавання нерухомого майна до статутного фонду відкритого акціонерного товариства, який готується за окремою формою, що наведена в додатку 1. У разі перетворення у відкрите акціонерне товариство підприємства із змішаною формою власності нерухоме майно передається актом приймання-передавання нерухомого майна за формою, що наведена в додатку.
Згідно п. 2.2. «Положення про впорядкування передачі об’єктів нерухомого майна, приватизованих в складі цілісного майнового комплексу або переданих до статутного фонду господарського товариства»на письмовий запит відкритого акціонерного товариства або осіб, які відповідно до законодавства України є правонаступниками відкритих акціонерних товариств, арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), у разі порушення справи про банкрутство підприємства, засновник відкритого акціонерного товариства готує перелік нерухомого майна, переданого до статутного фонду відкритого акціонерного товариства за формою, що наведена в додатку.
Як вбачається з матеріалів справи засновником акціонерного товариства «Тернопільський комбайновий завод»було ОСОБА_1 машинобудування військово-промислового комплексу і конверсії України правонаступником якого в подальшому стало ОСОБА_1 промислової політики України.
ОСОБА_1 промислової політики України від 19.05.2004 року №14/6-3-1137 на виконання п. 5.1 «Положення про впорядкування передачі об’єктів нерухомого майна, приватизованих в складі цілісного майнового комплексу або переданих до статутного фонду господарського товариства»було запропоновано Фонду державного майна України доручити Регіональному відділенню фонду державного майна України по Тернопільській області провести роботи з упорядкування передачі об’єктів нерухомого майна ВАТ «Тернопільський комбайновий завод».
Таким чином, вбачається, що засновник повинен був підтвердити право власності на об’єкти нерухомого майна, які увійшли до статутного фонду господарського товариства та передати їх згідно складеного переліку вказаних об’єктів.
Згідно ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;
5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Колегія суддів вважає, що дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки засновник відкритого акціонерного товариства «Тернопільський комбайновий завод»використовував свої права, як власника майна, шляхом підтвердження права власності на об’єкти нерухомості та одночасне їх передання до статутного фонду акціонерного товариства, незважаючи на те, що проведення таких дій доручено фонду державного майна, а саме Регіональному відділенню фонду державного майна України по Тернопільській області.
Керуючись ст. 157 п.1 ч.1, ст.160 ч.3, ст.195, ст.196, ст.198 п.4 ч.1, ст.202, ст.203, ст.205 ч.1 п.4, ст.207, ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Медико-санітарної частини Відкритого акціонерного товариства «Тернопільський комбайновий завод»залишити без задоволення, а постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 30 липня 2009 року в справі №2а-1406/09/1970 скасувати та провадження у справі закрити.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом одного місяця з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі, відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України –з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя І.О.Яворський
Судді Я.С. Попко
ОСОБА_2
Повний текст
виготовлено та підписано
29.06.2010 р.