№ 2-1012/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.05.2009 року Старобешівський районний суд Донецької області у складі:
головуючого - судді Пересади С.С.,
при секретарі Іваницькій А.Ю.,
за участі представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Старобешеве справу за позовом ОСОБА_3 до Сонцівської сільської ради Старобешівського району Донецької області, про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Старобешівського районного суду Донецької області з позовом до відповідача про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, посилаючись на те, що 25.07.2005 року, у м. Таганрог Ростовської області Російської Федерації померла його мати ОСОБА_4, яка постійно мешкала у вказаному вище місті.
Реєстрація смерті ОСОБА_5 була проведена 25.07.2005 року у відділі записів актів цивільного стану адміністрації м. Таганрог Ростовської області Російської Федерації, про що було зроблено відповідний актовий запис за № 2702.
Після смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина на майно яке належало їй за життя та яке складається з державного акту про право приватної власності на земельну ділянку розміром 5,9950 га., для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, який знаходиться на території Сонцівської сільської ради Старобешівського району Донецької області.
Позивач по справі є єдиним спадкоємцем першої черги на майно померлої ОСОБА_5, та спадкова справа на її майно не відкривалась.
У встановлений ст. 1270 ЦК України, строк позивач із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори не звертався у зв’язку із тим що відомості про особистість його померлої матері у акті громадського стану були викладені як ОСОБА_6 а в актовому записі про народження позивача її по батькові було викладено як Артемівна, через що неможливо було встановити факт родинних відносин між позивачем та його померлою матір’ю.
У зв’язку із чим позивач просить суд у судовому порядку встановити йому додатковий строк для прийняття спадщини яка залишилась після смерті його матері.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги позивача підтримав та просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги позивача визнав у повному обсязі та проти задоволення позову не заперечував.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього Кодексу. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд дослідивши матеріали справи, вважає що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Судом встановлено: що 25.07.2005 року, у м. Таганрог Ростовської області Російської федерації померла мати позивача, - ОСОБА_5, яка постійно мешкала у вказаному вище місті, реєстрація смерті якої була проведена 25.07.2005 року у відділі записів актів цивільного стану адміністрації м. Таганрог Ростовської області Російської Федерації, про що було зроблено відповідний актовий запис за № 2702.
Після смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина на майно яке належало їй за життя та яке складається з державного акту про право приватної власності на земельну ділянку розміром 5,9950 га., для веденні товарного сільськогосподарського виробництва, який знаходиться на території Сонцівської сільської ради Старобешівського району Донецької області.
Позивач по справі є єдиним спадкоємцем першої черги на майно померлої ОСОБА_5, проте позивач у встановлений ст. 1270 ЦК України, строк з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори не звертався у зв’язку із тим що відомості про особистість його померлої матері у акті громадського стану були викладені як ОСОБА_6 а в актовому записі про народження позивача її по батькові було викладено як Артемівна, через що неможливо було встановити факт родинних відносин між позивачем та його померлою матір’ю.
У зв’язку із чим позивач просить суд у судовому порядку встановити йому додатковий строк для прийняття спадщини яка залишилась після смерті його матері.
Причина пропуску строку для прийняття спадщини позивачем, судом важаться поважною.
Задовольняючи позов суд керується наступними нормами матеріального права:
Відповідно до ст.1272 ч.3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 5, 11, 60, 130, 174, 208, 209, 212-215,218 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини ОСОБА_3 після смерті його матері ОСОБА_5 яка померла 25.07.2005 року у м. Таганрог Ростовської області Російської Федерації, терміном шість місяців з дня набрання рішенням суду законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Донецької області через Старобешівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення за умов подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
Рішення вступило в законну силу 09.06.2009 року.
Голова Старобешівського районного суду
Донецької області
ОСОБА_7
- Номер:
- Опис: про стягнення боргу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1012/2009
- Суд: Чернігівський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Пересада С.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.12.2020
- Дата етапу: 01.12.2020
- Номер: 6/748/56/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1012/2009
- Суд: Чернігівський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Пересада С.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.12.2020
- Дата етапу: 01.12.2020