Судове рішення #5096644
Справа № 22ц-695/09 Головуючий у І інстанції Пушкарчук В

 

Справа № 22ц-695/09                                                                                                      Головуючий у І інстанції Пушкарчук В.П.

Категорія - 47                                                                                                                  Доповідач - Киця С.І.

   

 

 

 

 

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____________________________________________________________________________

 

У Х В А Л А

 

 

25 травня 2009 року                                                                         місто Луцьк

 

            Суддя апеляційного суду Волинської області Киця С.І., вивчивши матеріали справи за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про розірвання шлюбу за апеляційною скаргою відповідача ОСОБА_2на рішення Луцького міськрайонного суду від 16 квітня 2009 року,

 

в с т а н о в и л а :

            Рішенням Луцького міськрайонного суду від 16 квітня 2009 року позов  ОСОБА_1. задоволено. Постановлено розірвати шлюб між ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженкою м.Луцька та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженцем м.Луцька, зареєстрований 20.11.1993 року відділом РАГСу Луцького міськвиконкому, актовий запис  № 1645. 

            7 травня 2009 року відповідач подав заяву про апеляційне оскарження, а 20 травня 2009 року - апеляційну скаргу на зазначене рішення суду.

           Відповідно до ст.ст. 72, 73 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, якщо суд за клопотанням особи, що їх подала, не знайде підстав для поновлення строку. Суд поновлює строк у разі його пропущення з поважних причин.

Згідно з частинами 1 та 3 статті 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

 За змістом наведених правових норм однією з необхідних умов поновлення пропущеного процесуального строку є подання суду відповідної заяви (клопотання) про це.

Оскаржуване рішення в даній справі ухвалене в судовому засіданні 16 квітня 2009 року, відтак, строк подання заяви про апеляційне оскарження закінчився 27 квітня 2009 року.

Із матеріалів справи вбачається, що відповідач подав заяву про апеляційне оскарження 7 травня 2009 року, тобто з пропуском встановленого законом строку, а апеляційну скаргу - 20 травня 2009 року.

Заяву (клопотання) про поновлення строку апеляційного оскарження рішення суду ОСОБА_2. не подавав.

Тому, апеляційна скарга відповідача ОСОБА_2. підлягає залишенню без розгляду.

Разом з тим, ОСОБА_2. не позбавлений можливості звернення у встановленому законом порядку із заявою про поновлення строку апеляційного оскарження.

Керуючись ст. ст. 72, 73, 294, 297 ЦПК України,

 

                                                              у х в а л и л а :

 

Заяву про апеляційне оскарження та апеляційну скаргу ОСОБА_2на рішення Луцького міськрайонного суду від 16 квітня 2009 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про розірвання шлюбу залишити без розгляду.         

            Дану справу повернути до Луцького міськрайонного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання  нею законної сили.

 

 

 

            Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація