Судове рішення #50994291

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА


1[1]


П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 серпня 2015 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва у складі:

головуючого - судді Гладія С.В.,

суддів - Ященка М.А., Худика М.П.,

за участю прокурорів - Трояна О.Л., Ярмоленка С.В.,

потерпілого - ОСОБА_1,

представників потерпілих - ОСОБА_2, ОСОБА_3

ОСОБА_4, ОСОБА_5,

засудженого - ОСОБА_6,

захисника - ОСОБА_7,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу за апеляціями захисника ОСОБА_7 в інтересах засудженого ОСОБА_6 та потерпілого ОСОБА_1 на вирок Печерського районного суду м. Києва від 29 січня 2013 року,

В С Т А Н О В И Л А :

В провадженні Апеляційного суду міста Києва знаходиться кримінальна справа за вироком Печерського районного суду м. Києва від 29 січня 2013 року відносно ОСОБА_6 засудженого за ч. 2 ст. 365, ч. 3 ст. 364 КК України 2001 року, ч. 3 ст. 166, п. п. «в», «і» ст. 93 КК України 1960 року, ст. 70 КК України 2001 року до покарання у виді довічного позбавлення волі, з позбавленням права обіймати атестовані посади, пов'язані з виконанням функцій представника влади, строком на три роки та з конфіскацією всього майна, яке є його власністю.

На підставі ст. 54 КК України ОСОБА_6 позбавлено спеціального звання - генерал-лейтенант міліції.

Чергове судове засідання у кримінальній справі призначено на 11 годин 11 серпня 2015 року.

Однак під час розгляду справи потерпілий ОСОБА_1 в судовому засіданні поводив себе зухвало, виказував явну зневагу до суду та встановлених у суді правил, за що головуючим двічі попереджувався про адміністративну відповідальність, передбачену ст. 185-3 КУпАП, проте останній незважаючи на неодноразові зауваження головуючого про належну поведінку та необхідність дотримання обов'язків, присутніх в залі судового засідання встановлених ст. 271 КПК України 1960 року, під час проведення судового засідання продовжував порушувати порядок, а саме не підкорятися розпорядженням головуючого у справі, вступати з головуючим в суперечку, висловлюватися в судовому засіданні без його дозволу, чим перешкоджав іншим учасникам належним чином реалізовувати свої процесуальні права в суді апеляційної інстанції.

У відповідності до ч. 3 ст. 272 КПК України 1960 року за непідкорення розпорядженню головуючого або порушення порядку під час судового засідання свідок, потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач та інші громадяни несуть відповідальність за частиною 1 статті 185-3 КУпАП.

Згідно ч. 1, ч. 4 ст. 258 КУпАП в разі вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185-3 цього Кодексу протокол про адміністративне правопорушення не складається.

За змістом ст. 221-1 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу розглядаються судами в провадженні яких перебувають справи, в тому числі апеляційними судами.

Постанова суду, прийнята за результатами розгляду такої справи, є остаточною і оскарженню не підлягає.

За вказаних обставин, колегія суддів приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1, які виразились в неодноразових зневажливих висловлюваннях на адресу суду, непідкоренні розпорядженням головуючого судді та в порушенні порядку під час судового засідання, які свідчать про явну зневагу до суду, складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-3 КУпАП.

Визначаючи розмір стягнення, передбачений санкцією ч. 1 ст. 185-3 КУпАП, відповідно до ст. 33 цього Кодексу, колегія суддів враховує дані за особу ОСОБА_1, його процесуальне становище у кримінальній справі, ступінь його вини, яка характеризується неодноразовими, тривалими, грубими, свідомими діями направленими на прояв зневаги до суду та встановлених для учасників судового розгляду правил поведінки, обставину, що обтяжує відповідальність, а саме продовження протиправної поведінки незважаючи на вимоги головуючого припинити її, та відсутність обставин, що пом'якшують відповідальність, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в розмірі наближеному до максимальної межі, передбаченої санкцією статті.

Керуючись ст.ст. 272 КПК України 1960 року, ст. ст. 221-1, 258, 283 КУпАП, колегія суддів -

П О С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-3 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 90 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 530 (одна тисяча п'ятсот тридцять) гривень.

Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.

У разі несплати штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.

Строк пред'явлення постанови до виконання - 3 місяці.

Постанова суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

Судді: Гладій С.В. Ященко М.П. Худик М.П.






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація