У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Здолбунів
16?год.15 хв.
29 травня 2009 р. № 2-а-2110/09
Здолбуніський районний суд Рівненської області в складі:
головуючого судді Бондаренко Н.В.
при секретарі Симонович С.О..
з участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача Жижкевича В.Б.(довіреність № 03/19-1473 від 05.09.2008р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Здолбунів справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Здолбунівської райдержадміністрації Рівненської області про визнання дій протиправними та зобов»язання здійснення перерахунку допомоги по догляду за дітьми за період з 22.05.по 31.12.2008р., доплати її в розмірі 1152грн.80 коп.
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом до управління праці та соціального захисту населення Здолбунівської районної державної адміністрації про зобов'язання провести перерахунок щомісячної грошової допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку починаючи з 22 травня по 31 грудня 2008р., здійснити виплату заборгованості по виплаті щомісячної грошової допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку в сумі 1152грн. 80коп.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю і підтвердила, що до виходу у відпустку по догляду за дитиною вона працювала і є застрахованою особою.
Представник відповідача позов не визнав, надавши суду свої письмові пояснення.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, вислухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків:
Відповідно до положень статтей 4, 20, 34,42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням застрахована особа, яка фактично здійснює догляд за дитиною, має право на державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України, яка надається їй(застрахованій особі) у формі матеріального забезпечення у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) у період цієї відпустки.
Редакція Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” зазнала змін в зв»язку з прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2008рік» від 28.12.2007р. №107, які визнані такими, що не відповідають Конституції України Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008р.№10-рп/2008.
Таким чином, ст.43 Закону України №2240 діє з 22.05.2008р. в редакції: «допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі в розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму»
Порядок виплати цієї допомоги визначено ст.50 цього Закону, відповідно до якої матеріальне забезпечення та соціальні послуги в зв»язку з витратами, зумовленими народженням застрахованим особам призначаються та надаються за основним місцем роботи за рахунок сплачених застрахованою особою страхових внесків.
Управлінню соціального захисту населення Здолбунівської райдержадміністрації Рівненської області не делеговано повноваження щодо розпорядження коштами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 22.05.по 31.12.2008р. повинна була бути виплаченаОСОБА_1 за основним місцем роботи за рахунок страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення щомісячної допомоги по догляду за дітьми підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства, в зв»язку з чим справа підлягає в цій частині закриттю по п.1 ч.1 ст.157 КАСУ.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2 та 158-160, п.1 ч.1 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, Здолбуніівський районний суд, -
У Х В А Л И В :
Провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Здолбунівської райдержадміністрації Рівненської області про визнання дій протиправними та зобов»язання здійснення перерахунку допомоги по догляду за дітьми за період з з 22.05.по 31.12.2008р., доплати її в розмірі 1152грн.80 коп. закрити в зв»язку, з тим, що справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства;
Суд роз'яснює позивачеві, що вона має право звернутися із аналогічним позовом до Здолбунівського районного суду в порядку цивільного судочинства.
Ухвала відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п»яти днів з дня проголошення ухвали, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом десяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеля ційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Н.В.Бондаренко