Ухвала
іменем україни
28 жовтня 2015 рокум. Київ
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
Савченко В.О., Гончара В.П., Остапчука Д.О.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про зміну способу стягнення аліментів у частці від заробітку, за касаційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Млинівського районного суду Рівненської області від 06 травня 2015 року та ухвалу апеляційного суду Рівненської області від 05 червня 2015 року,
в с т а н о в и л а:
У березні 2015 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_5 про зміну способу стягнення аліментів та їх стягнення у частці від заробітку (доходу).
На обґрунтування позову, зазначав, що перебував з ОСОБА_5 у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2. на утримання яких він за рішенням Млинівського районного суду Рівненської області від 02 серпня 2013 року, виплачує аліменти в твердій грошовій сумі - 1 500 грн щомісячно.
Також зазначав, що з грудня 2014 року він офіційно влаштувався на роботу в товариство з обмеженою відповідальністю «Ріккона», де регулярно отримує заробітну плату, в зв'язку з чим просив позов задовольнити та змінити спосіб стягнення аліментів у розмірі Ѕ частки усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення дітьми повноліття.
Рішенням Млинівського районного суду Рівненської області від 06 травня 2015 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Рівненської області від 05 червня 2015 року позов задоволено.
Змінено спосіб стягнення аліментів з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_5 на утримання дітей - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, встановлених рішенням Млинівського районного суду Рівненської області від 02 серпня 2013 року.
Стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_5 на утримання дітей - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти в розмірі Ѕ частки усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 24 березня 2015 року й до досягнення дітьми повноліття.
Вирішено питання про судові витрати.
У касаційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати оскаржувані рішення та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову, мотивуючи свої вимоги неправильним застосуванням судами норм матеріального права й порушенням норм процесуального права.
Касаційна скарга підлягає відхиленню з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Згідно вимог ч. 1 ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Відповідно до ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Ухвалюючи рішення та задовольняючи позов, суд першої інстанції, з висновками якого погодився й апеляційний суд, прийшов до правильного висновку щодо задоволення позову, виходячи з того, що згідно зі ст. 192 СК України передбачена можливість у зв'язку зі зміною матеріального становища платника аліментів зміна їх розміру або зміна способу їх присудження.
Колегія суддів погоджується з такими висновками, оскільки вони узгоджуються з матеріалами та обставинами справи.
Доводи касаційної скарги ОСОБА_5 на увагу не заслуговують й висновків судів не спростовують.
Матеріали витребуваної справи не свідчать про те, що судами при розгляді даної справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст. ст. 338-341 ЦПК України як підстави для скасування рішень.
Таким чином, оскаржувані рішення ухвалені з додержанням норм матеріального та процесуального права, наведені у касаційній скарзі доводи висновків судів не спростовують.
Відповідно до ч. 3 ст. 332 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Ураховуючи вищенаведене та керуючись ст. 332 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_5 відхилити.
Рішення Млинівського районного суду Рівненської області від 06 травня 2015 року та ухвалу апеляційного суду Рівненської області від 05 червня 2015 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: В.О. Савченко
В.П. Гончар
Д.О. Остапчук