Судове рішення #51163000

Справа № 510/87/14-ц



УХВАЛА

іменем України


"22" липня 2014 р. м. Рені


Суддя Ренійського районного суду Одеської області Бешлієва Т.А., розглянувши позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором у сумі 7 070 грн. 17 коп., -


в с т а н о в и в:


Представник позивача ПАТ «Дельта Банк» звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором у сумі 7 070 грн. 17 коп.

Зазначена позовна заява, ухвалою суду від 23.06.2014 року, була залишена без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

При розгляді справ означеної категорії підлягають з’ясуванню обставини щодо невиконання або неналежного виконання боржником зобов’язань за кредитним договором. Позовна заява ПАТ «Дельта Банк» не містить таких даних, в ній констатується лише факт наявності розміру всієї суми непогашеного кредиту. У позовній заяві зазначено, що у зв’язку з порушеннями зобов’язань за кредитним договором відповідач ОСОБА_1 станом на 20.11.2013 р. має заборгованість за кредитом у розмірі 7 070 грн. 17 коп., яка складається з наступного: 3 211,18 грн. – тіло кредиту; 1 049,60 грн. – заборгованість за прострочене тіло кредиту; 885,25 грн. – заборгованість за відсотками; 1 924,14 грн. – заборгованість за комісіями. Однак представником позивача не зазначено у позові обставин невиконання належним чином зобов’язань за договором, а також обставин, за яких утворилися вищезазначені суми заборгованості (не зазначені пункти договору, якими передбачені порядок та розмір нарахування відсотків, комісій та інших нарахувань).

Згідно положення п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Обґрунтовуючи свої вимоги, представник позивача зазначила у позові, що ОСОБА_1 була повідомлена про виникнення заборгованості по оплаті передбачених договором платежів перед ТОВ «КБ «Дельта» та незважаючи на це кредитну заборгованість не погасила, однак доказів підтвердження даної обставини у позові не зазначила (вихідні номери та дати направлення повідомлення відповідачу, наявність реєстру вихідної кореспонденції тощо), в той же час в позовній заяві представником позивача не наведено будь-яких підстав, які б звільняли її від доказування.

          Згідно положень ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

          Як вбачається з доданого до позовної заяви документу про сплату судового збору, судовий збір позивачем сплачений у розмірі 229 грн. 40 коп.

          Відповідно до ч. 2 ст. 79 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

          Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» передбачено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня 2014 року установлена в розмірі 1218 грн.

Підпунктом 1 пункту 1 частини 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, передбачено, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.

З урахуванням ціни заявленого позову та дати його подання до суду, ставка судового збору повинна складати 0,2 розміру мінімальної заробітної плати – 243,60 грн.

          Таким чином, судовий збір позивачем сплачений не в повному обсязі, сума недоплаченого судового збору складає 14 грн. 20 коп.

На підставі цього представнику позивача було надано 3 (три) дні, з дня отримання ухвали, для усунення вказаних недоліків позовної заяви і оформлення її відповідно до вимог чинного законодавства. Копія зазначеної ухвали позивачем була отримана 02.07.2014 р., про що свідчить поштове повідомлення, однак у встановлений строк, вказані судом недоліки усунуті не були.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що відповідно до діючого законодавства позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором у сумі 7 070 грн. 17 коп., треба вважати не поданою і повернути позивачу. На підставі ст. 121 ЦПК України суддя постановляє ухвалу про повернення позовної заяви, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає вимоги, визначені ст.ст. 119, 120 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 119, ч. 2 ст. 121 ЦПК України, суд –


У Х В А Л И В :


Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором у сумі 7 070 грн. 17 коп. – вважати не поданою і повернути представнику позивача.

Роз’яснити представнику позивача, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.



Суддя Т.А. Бешлієва


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація