Копія.Справа № 2а-192/009/1170
Категорія статобліку-6.13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Притули К.М.
при секретарі: Трофімовій К.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі Кіровоградської області до приватного підприємства «ІНФОРМАЦІЯ_1» про відшкодування заборгованості по страхових внесках ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з приватного підприємства «ІНФОРМАЦІЯ_1» заборгованість в сумі 2387,73 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі Кіровоградської області.
В обґрунтування позову зазначив, що відповідач не здійснює своєчасні розрахунки з Пенсійним фондом України і тому, станом на 12.01.2009 року приватне підприємство «ІНФОРМАЦІЯ_1» має заборгованість по недоїмки в сумі 2387,73 грн., що виникла в серпні 2008 року, сума недоїмки по страхових внесках складається з заборгованості по фінансовій санкції в сумі 1894,55 грн. та пені в сумі 493,18 грн., що виникла в серпні 2008 року за період з 20.03.2008 р. по 11.07.2008 року.
В судове засідання представник позивача не з'явився, від нього надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника Управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі Кіровоградської області , в якому зазначено, що позовні вимоги він підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, причина неявки суду невідома.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Приватне підприємство «ІНФОРМАЦІЯ_1» є платником страхових внесків (страхувальником) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Маловисківському районі Кіровоградської області.
У відповідності до п. 4 ч.4 ст.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Стаття 18 даного Закону закріплює, що страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.
Згідно ст.ст. 14,15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальниками та відповідно, платниками страхових внесків до Пенсійного фонду є роботодавці , підприємства, установи та організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремленні підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або договорами цивільно-правового характеру.
Судом встановлено, що приватне підприємство «ІНФОРМАЦІЯ_1», знаходиться на спрощеній системі оподаткування, зокрема, воно сплачує фіксований сільськогосподарський податок.
У відповідності до норм чинного законодавства, платники фіксованого сільськогосподарського податку сплачують страхові внески за найманих працівників за спеціальною ставкою, розмір якої становить 20 відсотків від ставки встановленої абз. 2 п. 1 ст. 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі і за найманих працівників, які є інвалідами. Платники фіксованого сільськогосподарського податку нараховують на заробітну плату своїх працівників страхові внески у таких розмірах: у 2008 році - 19,92 відсотки; у 2009 році -25,6 відсотки; з 2010 - 32 відсотки. Виключення становлять суми винагород фізичним особам за використання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру. На ці суми внески нараховуються за загальною ставкою 33,2 відсотки. Ставка для утримання страхових внесків -1 або 2 відсотки.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Частиною 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників є календарний місяць.
Частиною 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно з ч.3 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням пенсійного фонду , надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Судом встановлено, що на даний час приватне підприємство «ІНФОРМАЦІЯ_1» має заборгованість по сплаті страхових внесків перед Пенсійним фондом України в сумі 2387,73 грн. , що виникла за серпень 2008 року. Інформація про сплату даного боргу в суду відсутня.
Статтею 23 цього ж закону передбачено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
На підставі викладеного суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 162, 163 КАС України суд, -
п о с т а н о в и в:
Позов Управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі Кіровоградської області задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «ІНФОРМАЦІЯ_1» на користь Управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі Кіровоградської області заборгованість в сумі 2387,73 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя-підпис
з оригіналом згідно
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду К.М. Притула
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 15 червня 2009 року