Судове рішення #5124542
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

 

 

 

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД  КІРОВОГРАДСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

 

 Постанова

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

8 травня 2009 року. Заступник голови апеляційного суду Кіровоградської   області Письменний Г.О., розглянув апеляцію прокурора, яка брала участь у розгляді справи судом першої інстанції на постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 17.04.2009 року, якою відмовлено в задоволенні подання слідчого СВ Ленінського РВУ УМВС України в Кіровоградській області Толстова В.В. про обрання міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту ОСОБА_1 за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України.

               

    З постанови Ленінського районного суду м. Кіровограда вбачається, що слідчий СВ Ленінського РВУ УМВС в Кіровоградській області Толстов В.В. звернувся до суду з поданням про обрання міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо  ОСОБА_1, який обвинувачується у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України. Згаданою постановою суддя відмовив у задоволенні подання слідчого. Своє рішення суд мотивував тим, що останній має постійне місце проживання, пройшов курс лікування від наркозалежності, а також те, що слідчим не надано доказів того, що ОСОБА_1 ухилятиметься від суду та слідства і знаходячись на волі може перешкоджати встановленню істини по справі.

 

    В апеляції прокурор просить постанову районного суду скасувати, а справу повернути на новий судовий розгляд, мотивуючи тим, що відповідно до ст.115 КПК України взяття під варту як запобіжний захід застосовується у справах про злочини, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад три роки. Крім  того, вказує на те, що ОСОБА_1 раніше судимий, має непогашену та не зняту судимість, на шлях виправлення не став і обвинувачується у в чиненні тяжкого злочину, санкція якого передбачає покарання від п'яти до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

    

    Відповідно до ст.165-2 п.7 КПК України  на постанову судді до апеляційного суду прокурором протягом трьох діб з дня її винесення може бути подана апеляція.

    Як вбачається з матеріалів справи постанова районного суду винесена 17.04.2009 року, де роз'яснено порядок та строки її оскарження. Але, апеляція прокурора на згадану постанову подана лише 21 травня 2009 року, тобто з пропущенням строку оскарження і без клопотання на його поновлення.

   

    Так, відповідно до ст.353 КК України у разі подання апеляції з пропуском встановленого строку і при відсутності клопотання про його відновлення апеляція постановою головуючого визнається такою, що не підлягає розгляду. Питання про відновлення строку вирішується в судовому засіданні судом, який розглядав справу.

 

За таких обставин, у прийнятті апеляції прокурора, до розгляду в апеляційному порядку необхідно відмовити.

 

Керуючись ст.ст. 347, 382 КПК України,

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Відмовити у прийнятті апеляції прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції на постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 17.04.2009 р. про відмову в обранні міри запобіжного заходу стосовно ОСОБА_1  до розгляду в апеляційному порядку.

 

 

 

Заступник голови апеляційного суду

Кіровоградської області                                                                  Г.О. Письменний

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація