Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #51277961

"06" листопада 2015 р.

Справа № 150/783/15-а

Провадження № 2-а/150/35/15


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМУКРАЇНИ

06 листопада 2015 року с. Мазурівка

Чернівецький районний суд Вінницької області в складі:

головуючої: судді Кушнір Б.Б.,

за участю: секретаря Гендзьори О.О.,

позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Юзвака А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с. Мазурівка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької області про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та обмеження її розміру і зобов'язання вчинення певних дій, -

ВСТАНОВИВ:

До Чернівецького районного суду звернувся ОСОБА_1 з вищезазначеним позовом, посилаючись на протиправність рішення управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі про відмови у перерахунку пенсії та обмеження її розміру. В своїй позовній заяві ОСОБА_1 зазначив, що з 19 листопада 2013 року він перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькому районі Вінницької області та отримує пенсію по інвалідності відповідно вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058 - ІУ.

З моменту призначення ОСОБА_1 пенсії і по даний час він працює головним державним податковим інспектором з реєстрації та обліку платників податків Чернівецького відділення Могилів-Подільської ОДПІ. Дана посада віднесена до посад державних службовців. З 1 квітня 2015 року управлінням Пенсійного фонду призупинено виплату ОСОБА_1 пенсії. У вересні місяці позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі з заявою про надання роз'яснення причини припинення виплати йому пенсії та відновлення виплати даної пенсії.

25 вересня2015 року управління пенсійного фонду України у Чернівецькому районі розглянуло заяву ОСОБА_1 та надало відповідь, в якій зазначено, що з 01 квітня 2015 року набули чинності норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №213, відповідно до якого у період з 01 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, особи, які мають право на призначення пенсії щомісячного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус судді», «Про прокуратуру» пенсії, призначенні відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не виплачується. Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.

Своїм листом від 14.05.2015 року за №7-с-06 управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької області було відмовлено позивачу в перерахунку пенсії.

Вважаючи дії відповідача незаконними, ОСОБА_1 звернувся до суду для захисту своїх прав та інтересів.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав позовні вимоги та просив суд задоволити їх у повномуобсязі.

Представник відповідача - спеціаліст - юрисконсульт управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької області Юзвак А.М. в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №213 внесено зміни до статі 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058 в частині, що тимчасово у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року в період роботи особи (крім інвалідів І та II груп інвалідності, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених Законами України «Про статус народного депутата», «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів» пенсії, призначені у відповідності до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - не виплачуються. Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до Закону № 1058 поновлюються.

З'ясувавши позицію сторін, дослідивши та оцінивши в сукупності всі обставини справи та зібрані по ній докази, суд дійшов висновку про задоволення позову з огляду на наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької області, та отримував пенсію по інвалідності, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Позивач працює на посаді головного державного податкового інспектора з реєстрації та обліку платників податків Чернівецького відділення Могилів-Подільської ОДПІ., дана посада віднесена до посад державних службовців.

З 01.04.2015 р. позивачу припинено виплату пенсії.

Вирішуючи питання правомірності припинення виплати пенсії позивачу, суд виходить з такого.

Як встановлено абзацом 2 частини 1 статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058) в редакції, яка чинна з 01.04.2015 р., тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року: у період роботи особи (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України "Про статус народного депутата України", «Про державну службу», "Про прокуратуру", «Про судоустрій і статус суддів», пенсії, призначені відповідно до цього Закону, не виплачуються; у період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена особі відповідно до цієї статті (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.

Відповідач вважає, що оскільки позивач працює на посаді, яка дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», то в період з 1 квітня по 31 грудня 2015 року пенсія, призначена згідно з Законом № 1058, виплачуватись не повинна.

Суд зазначає, що станом на 1 квітня 2015 року посада, на якій працює позивач, дійсно, давала право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу», у зв'язку з чим відповідачем правомірно виплату пенсії позивачу було припинено.

Разом з тим, відповідно до пункту 5 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213-VIII (далі - Закон № 213) у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", «Про судоустрій і статус суддів", «Про статус народного депутата України", «Про Кабінет Міністрів України", «Про судову експертизу", «Про Національний банк України", «Про службу в органах місцевого самоврядування", «Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Вказаний в пункті 5 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону № 213 закон щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах до 1 червня 2015 року не прийнятий, у зв'язку з чим з вказаної дати втратили чинність, зокрема, норми Закону України «Про державну службу» щодо пенсійного забезпечення і відповідно пенсії за цим Законом не призначаються.

В теперішній час особам, які підпадають під дію Закону України «Про державну службу», пенсія призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Таким чином, з 1 червня 2015 року посада, на якій працює позивач, не дає права на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу», у зв'язку з чим передбачені ч. 1 ст. 47 ст. 54 Закону № 1058 підстави для невиплати позивачу пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, відпали, і з 1 червня 2015 року перешкоди для виплати позивачу вказаної пенсії відсутні.

З огляду на вказане, суд вважає, що з 1 червня 2015 року виплата пенсії, призначеної позивачу відповідно до Закону № 1058, підлягає відновленню у зв'язку з відсутністю підстав для її невиплати. При цьому суд вважає, що поновити права та інтереси позивача іншим шляхом ніж відновлення виплати цієї пенсії неможливо.

За таких обставин суд приходить до висновку про задоволення позову.

Судові витрати, здійснені позивачем при зверненні до суду, які документально підтверджені, у відповідності до ч.1 ст.94 КАС України підлягають стягненню на його користь з Державного бюджету України відповідно до задоволених вимог.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 195, 198, 202, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити.

Визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької області щодо відмови у відновленні виплати ОСОБА_3 пенсії по інвалідності.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької області відновити ОСОБА_3 виплату пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» по інвалідності з 01 червня 2015 року та здійснити її виплату.

Присудити з Державного бюджету України на користь позивача 487 /чотириста вісімдесят сім/ гривень 20 копійок, понесених судових витрат по сплаті судового збору.

Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Чернівецький районний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.

Згідно п. 1 ст. 254 КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.



Суддя Чернівецького районного суду

Вінницької області Кушнір Б.Б.


  • Номер: 2-а/150/35/15
  • Опис: про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та обмеження її розміру і зобов'язання вчинення певних дій
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 150/783/15-а
  • Суд: Чернівецький районний суд Вінницької області
  • Суддя: Кушнір Б.Б.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.10.2015
  • Дата етапу: 12.04.2016
  • Номер:
  • Опис: визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та обмеження її розміру і зобов'язання вчинення певних дій
  • Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
  • Номер справи: 150/783/15-а
  • Суд: Вінницький апеляційний адміністративний суд
  • Суддя: Кушнір Б.Б.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.11.2015
  • Дата етапу: 22.12.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація