07.03.2011
Справа № 2-255/2011 рік
УХВАЛА
7 березня 2011 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Пархоменко М.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поновлення батьківських прав,
ВСТАНОВИВ:
1 березня 2011 року, справа за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 надійшла до Зміївського районного суду Харківської області за підсудністю від Сахновщанського районного суду Харківської області.
Відповідно до ст. 119 ЦПК України, позовна заява подається в письмовій формі.
Позовна заява повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв’язку, якщо такий відомий;
3) зміст позовних вимог;
4) ціну позову щодо вимог майнового характеру;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;
7) перелік документів, що додаються до заяви.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.
Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
У разі пред’явлення позову особами, які діють на захист прав, свобод та інтересів іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
Якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.
Позовна заява, подана після забезпечення доказів або позову, повинна містити, крім зазначеного у частині другій цієї статті, відомості про забезпечення доказів або позову.
Дана позовна заява подана з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України та підлягає залишенню без руху з наступних підстав:
- в супереч вимогам п.2 ч.2 ст. 119 ЦПК України, не в повному обсязі зазначені відомості про особу відповідача, а саме повне ім’я та по батькові, місце та дату народження.
- на виконання вимог п.5 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позивачем не зазначено обставин, якими вона обґрунтовує свої вимоги, а зазначено лише, що на даний час зникли обставини, які стали підставою позбавлення її батьківських прав відносно малолітніх дітей.
- в супереч п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, не зазначено доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;
Крім того позивачем не чітко визначено коло осіб, які мають брати участь у справі, оскільки виходячи з вимог, встановлених ч. 1 ст. 36 ЦПК України, сторона, в якої за рішенням суду виникне право заявити вимогу до третьої особи або до якої у такому випадку може заявити вимогу сама третя особа, зобов’язана повідомити суд про цю третю особу.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір чи не оплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
За таких обставин дана позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, суддя –
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 про поновлення батьківських прав –залишити без розгляду, запропонувавши протягом п’яти днів з дня отримання копії даної ухвали привести заяву у відповідність зі ст.ст. 119,120 ЦПК України і роз’яснити, що в іншому випадку заява буде вважатися неподаною і їй повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: