Судове рішення #51378393

04.02.2011

           Справа №2-А-1917/2011 рік


УХВАЛА

4 лютого 2011 року м. Зміїв

Суддя Зміївського районного суду Харківської області Пархоменко М.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України у Зміївському районі Харківської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

4 лютого 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Управління пенсійного фонду України у Зміївському районі Харківської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії.

У своїй позовній заяві ОСОБА_1 ставить вимоги щодо визнання неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі щодо поновлення строку позовної давності, визнання бездіяльності управління пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області щодо не нарахування та не виплати соціальної допомоги у розмірі 30% пенсії за віком, відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов’язання здійснити перерахунок пенсії та провести відповідні виплати в строки, передбачені діючим законодавством та проводити такі виплати у подальшому.

У відповідності до ст.104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Відповідно до п. 5 ч.1 ст. 107 КАС України, суддя, після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків; заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо.

Адміністративний позов ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.

Відповідно до ч.4 ст.105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:

1)          скасування або визнання нечинним рішення відповідача –суб’єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2)          зобов’язання відповідача –суб’єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3)          зобов’язання відповідача –суб’єкта владних повноважень утриматись від вчинення певних дій;

4)          стягнення з відповідача –суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю;

5)          виконання зупиненої чи не вчиненої дії;

6)          встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень;

7)          примусове відчуження земельної ділянки, інших об’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Згідно ч.2 ст. 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

ОСОБА_1 у своїй заяві звертається з вимогою про зобов’язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»у строки, передбачені діючим законодавством, що позбавляє суд можливості чітко визначити чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Відповідно до п. 5 ч.1 ст. 107 КАС України, суддя, після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

У відповідності до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 105,106,107,108 КАС України,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України у Зміївському районі Харківської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії, залишити без руху і встановити строк для усунення недоліків протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити, що в разі невиконання ухвали про усунення недоліків позовної заяви, останню буде йому повернено.

          Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зміївський районний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня її отримання, апеляційної скарги.


Суддя:





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація