Судове рішення #51381249

2014/2-а-9115/11

УХВАЛА

іменем України


13.10.2011 року                                                                                          м. Зміїв


Суддя Зміївського районного суду Харківської області Пархоменко М.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинення певних дій,


в с т а н о в и в:


ОСОБА_1 11 серпня 2011 року звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про зобов’язання вчинити певні дії - поновлення пропущеного строку для звернення до суду, визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком та провести відповідні виплати за період з 02.04.2011 року по 22.07.2011 року.

Перевіривши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч. 2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод, чи інтересів.

Частина позовних вимог пред’явлена позивачем з пропущенням встановлених строків звернення до адміністративного суду.

Позивачем подано заяву про поновлення строку звернення до суду, в обґрунтування якої він вказує, що його права були обмежені положеннями окремих неконституційних нормативно-правових актів, про факт порушення своїх прав відповідачем йому повідомлено не було, протягом року неодноразово змінювався порядок розгляду позовів дітей війни і строки позовної давності.

Твердження позивача щодо обмеження його прав неконституційними правовими актами, про які йому не було відомо не може бути прийняте до уваги, оскільки у відповідності до ст. 57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян доводяться до відома населення у порядку, встановленому законом. Тобто всі нормативні акти оприлюднюються та є загальнодоступними. Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Рішення Конституційного Суду України також оприлюднюються в встановленому порядку. Таким чином, позивач мав можливість ознайомлюватися з нормативно-правовими актами та знати про порушення своїх прав.

Як встановлено ч.1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Перевіривши зазначені позивачем причини пропуску строку для звернення до суду, не знаходжу підстав для поновлення строку для звернення до суду з позовними вимогами, які стосуються визнання незаконною бездіяльності, здійснення перерахунку та виплати підвищення до пенсії за період з 02.04.2011 року по 10.04.2011 р., у зв’язку з чим адміністративний позов в цій частині позовних вимог підлягає залишенню без розгляду.

В іншій частині позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст. 104-107 КАС України, підсудна Зміївському районному суду Харківської області та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження не вбачається.

Враховуючи те, що предметом оскарження є бездіяльність суб’єкта владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, суддя вважає за можливе провести розгляд справи в порядку скороченого провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 106, 107, 183-2 КАС України, -


у х в а л и в:


У задоволенні заяви ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку для звернення до суду з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії – відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії, в частині вимог щодо визнання незаконною бездіяльності відповідача, зобов’язання здійснення перерахунку пенсії з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком та проведення відповідних виплат за період з 02.04.2011 року по 10.04.2011 року - залишити без розгляду

Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії в частині позовних вимог про зобов’язання здійснення перерахунку пенсії з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком та проведення відповідних виплат за період з 11.04.2011 р. по 22.07.2011 р.

Зобов’язати відповідача, у разі заперечення проти позову, у 10-денниий строк з дня отримання копії ухвали надати всі матеріали, що були або могли бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчинення дії, допущення бездіяльності, з приводу яких подано позов.

Справу розглядати і вирішувати суддею одноособово.

Витребувати з управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області інформацію про те, чи перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області ОСОБА_1. В разі, якщо так, то вказати в якому розмірі та які пенсійні виплати він отримував з 11.04.2011 року по теперішній час.

Роз’яснити сторонам права, передбачені ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; знайомитись з матеріалами справи; заявляти клопотання та відводи; давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; подавати заперечення проти клопотань, оскаржувати судові рішення; позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, або відмовитися від адміністративного позову; позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви; відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти позову. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

Ухвала в частині залишення позову без розгляду може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зміївський районний суд Харківської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала в частині відкриття скороченого провадження у справі може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності у встановлений законом строк і порядок, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Роз’яснити позивачу, що особа, позовна заява якої була залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація