Справа № 2-а-54
2009 рік
П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
21.05.2009 року Тельманівський районний суд Донецької області
у складі: головуючого судді Цукурова П.М.
при секретарі Туровській Л.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Тельманівської районної державної адміністрації Донецької області про виплату різниці одноразової компенсації учаснику ліквідації наслідків Чорнобильської Катастрофи, який став інвалідом другої групи,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Тельманівської районної державної адміністрації Донецької області про виплату різниці одноразової компенсації учаснику ліквідації наслідків Чорнобильської Катастрофи, який став інвалідом другої групи.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що згідно висновку медично – соціальної експертної комісії з 19.01.2009 року він є інвалідом війни і йому встановлена друга група інвалідності, до цього була третя група інвалідності. У відповідності до ст. 48 ч.1 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" має право на отримання одноразової компенсації, як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який став інвалідом внаслідок Чорнобильської катастрофи. Вказана компенсація виплачується у розмірах, для інвалідів ІІ групи – 45 мінімальних заробітних плат. Своєю постановою Донецький окружний адміністративний суд від 24.11.2008 року зобов’язав УПСЗН виплатити йому, як інваліду ІІІ групи – 30 мінімальних заробітних плат. Із встановленням ІІ групи інвалідності він має право на доплату ще 15 мінімальних заробітних плат (30+15=45) і відповідно до ч. 7 ст. 48 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", розмір мінімальної заробітної плати встановлюється на момент виплати.
Позивач просив зобов’язати відповідача виплатити йому одноразову компенсацію у розмірі 15 мінімальних заробітних плат.
Позивач на розгляд справи в судовому засіданні не явився, але надав суду письмову заяву, в якій на позові наполягав, справу просив розглянути за його відсутності.
Представник відповідача, який діє на підставі довіреності, до суду не явився, але від нього надійшла письмова заява, в якій він позовні вимоги не визнав, просив справу розглянути за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін та приходить до наступного.
Судом встановлено та це не оспорюється сторонами, що позивач ОСОБА_1 є інвалідом II групи, посвідчення серії Є № 040522 від 03.02.2009 року, до цього мав ІІІ групу інвалідності.
Відповідно до ст. 48 ч.1 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", позивач має право на отримання одноразової компенсації, як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який став інвалідом внаслідок Чорнобильської катастрофи. Вказана компенсація виплачується у розмірах, для інвалідів ІІ групи – 45 мінімальних заробітних плат.
Своєю постановою Донецький окружний адміністративний суд від 24.11.2008 року зобов’язав УПСЗН виплатити йому, як інваліду ІІІ групи – 30 мінімальних заробітних плат.
Таким чином, ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" встановлено, що особа, має право на отримання одноразової компенсації, як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який став інвалідом внаслідок Чорнобильської катастрофи у розмірах, встановлених законом.
Оскільки своєю постановою від 24.11.2008 року Донецький окружний адміністративний суд зобов’язав УПСЗН виплатити позивачу, як інваліду ІІІ групи – 30 мінімальних заробітних плат одноразової компенсації, як учаснику ліквідації наслідків Чорнобильської Катастрофи то задоволення даних позовних вимог про виплату різниці одноразової компенсації учаснику ліквідації наслідків Чорнобильської Катастрофи, який став інвалідом другої групи, задоволенню не підлягає.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 99, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Тельманівської районної державної адміністрації Донецької області про виплату різниці одноразової компенсації учаснику ліквідації наслідків Чорнобильської Катастрофи, який став інвалідом другої групи, відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Тельманівський районний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Тельманівський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя