Судове рішення #5155125

   

          Справа № 2-5689/09

                                                РІШЕННЯ

                                ІМЕНЕМ                   УКРАЇНИ

      13  травня  2009  року Московський районний суд м.Харкова в складі головуючого –  судді Єлізарова І.Є., при секретарі Бузиннік Є.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в  м.Харкові  цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 , що діє в своїх інтересах та в інтересах   ОСОБА_2  до ОСОБА_3,  третя особа  РВК Московського району м.Харкова, Сектор  громадянства, іміграції та реєстрації фізичних осіб Московського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області   про визнання такими, що втратив  право користування житловим приміщенням, -

                                            В С Т А Н О В И В  :

Позивачі   звернулись   до  суду з позовом про визнання відповідача таким,що втратив  право користування житловим приміщенням.

             У судовому засіданні позивачка   пояснила , що в спірній квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані позизивачі - ОСОБА_1, її неповнолітня донька, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та колишній чоловік позивачки  - ОСОБА_3 – відповідач по даній справі. Спірна квартира неприватизована. Особовий рахунок відкритий  на  матір позивачки , ОСОБА_4, яка 04.01.2007 р.  померла.   Шлюб з відповідачем позивачка розірвала та , відповідач  з 1996 року не проживає в квартирі, квартирою не цікавиться, його особистих речей в квартирі не має.

       Оскільки в добровільному порядку вирішити даний спір відповідач не бажає, у звязку з тим, що позивачка  несе  витрати по оплаті комуналних послуг , відповідач  не цікавиться   житлом та не оплачує комунальні послуги, які нараховуються на  на підставі його  реєстрації  в квартирі,  позивачка просить визнати відповідача втратившими  право користування житловим приміщенням та зняти його з  реєстраційного обліку .

Відповідач в судове засідання не зявився , за таких  обставин  суд прийняв рішення про заочний розгляд справи, у відсутність відповідача,  оскільки  в справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін.

Третя особа- РВК Московського району м. Харкова в судове засідання не зявилась, проти позову не заперечували та просили слухати справу у відсутність представника РВК Московського району м. Харкова .

Третя особа- Відділення  громадянства , імміграції та реєстрації фізичних осіб  Московського РВ ХМУГУ МВС України в Харківській області в судове засідання не зявилась.

Суд, вислухавши позивача ,  вивчивши матеріали справи, вважає, що позов   підлягає задоволенню по наступних підставах.

Судом встановлено  , що квартира  АДРЕСА_2  виконавчим комітетом  Московської районної ради  м.Харкова   надана  ОСОБА_4  на родину з трьох чоловік .  

ОСОБА_4  померла  04.01.2007 року  , згідно копії свідоцтва  1-ВЛ № 102610  виданого  міським відділом  РАЦС № 4 Харківського обласного  упралвіня юстиції  .    

 В спірній квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані :  ОСОБА_1, її неповнолітня донька, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та колишній чоловік позивачки  - ОСОБА_3 , згідно копії довідки № 3344 від 16.13.2008 року  виданої   дільниці № 39 Московської філії  КП”Жилкомсервіс”  .

 Шлюб  між   ОСОБА_1 та  ОСОБА_3 розірвано  04.12.2008 року  згідно копії свідоцтва  про розірвання шлюбу  серія 1-ВЛ № 078162 виданого  Московським  відділом РАЦС Харківського  міського  управління юстиції  04.12.2008 року , актовий запис  №1140.    

Відповідач  ОСОБА_3  не проживає  в ІНФОРМАЦІЯ_2 з  1996  року , його особистих речей в квартирі не має , що підтверджується актом дільниці № 39 Московської філії КП «Жилкомсервіс» від 16.12.2008 року .

Аналізуючи викладені докази по справі в сукупності, суд вважає встановленим, що відповідач не проживає  у спірній квартирі з  1996 року  , з заявами про усунення перешкод  в користуванні житловою площею не звертався,відповідач не несе  витрат по оплаті за надання комунальних послуг та інших нарахувань за користування житловою площею.

Згідно ст.71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його родини за ними зберігається житлове приміщення протягом 6 місяців.

Якщо наймач або члени його родини були відсутні по поважних причинах понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжений наймодавцем, а у випадку суперечки - судом.

Відповідач ОСОБА_3  спірну квартиру покинув в добровільному порядку, з реєстраційного обліку за вказаною адресою  не знявся,таким чином, вимоги позивачів  знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, у зв'язку із чим суд задовольняє цей  позов.

              Керуючись ст.ст. 209,218 ЦПК України, ст.ст., 71,72   ЖК України, суд -

                                                         В И Р І Ш И В :

Визнати  ОСОБА_3 ,ІНФОРМАЦІЯ_3  втратившим  право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1.

Зняти ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 з реєстраційного обліку в квартирі  АДРЕСА_1

Рішення може  бути оскаржене  до  апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 20  днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

           Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

                           Суддя                          Єлізаров І.Є.

                                  Сектор  громадянства, іміграції та реєстрації фізичних осіб

                                  Московського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області

                                  Дільниця № 39 Московської філії КП «Жилкомсервіс»

Московський районний суд м.Харкова  надсилає копію рішення суду від 13.05.2009 року за позовом ОСОБА_1 , що діє в своїх інтересах та в інтересах   ОСОБА_2  до ОСОБА_3 про визнання такими, що втратив  право користування житловим приміщенням для відома та виконання

Додаток: копія рішення на  1 –му аркуші.

                           Суддя                          Єлізаров І.Є.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація