Судове рішення #5155153

                                                                                                       

                                                                                                       Справа № 2-7116/09

                                                       РІШЕННЯ

                                                  Іменем України

      04 червня  2009 року Московський районний суд м. Харкова в складі : головуючого судді-  Єлізарова І.Є., при секретарі –Бузиннік Є.С.  розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності,

                                                Встановив:

     

               Позивач звернувся до суду з позовом про визнання права власності на самовільно переобладнану їм квартиру № 193, загальною площею 32,6 кв.м, яка складається  з приміщень однієї житлової кімнати площею 16,2 кв.м., кухні площею 10,7 кв.м., вбиральні площею 2,9 кв.м, коридорів площею 1,9 кв.м. та 0,9 кв.м. та окремого входу,  розташовану на 1–му поверху  в житловому будинку № 162 по вул. Павлова Академіка в м. Харкові.

      В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що він є власником квартири АДРЕСА_1, на підставі  договору дарування від 19 грудня 2007 року.  З метою розширення приміщення кухні та удосконалення житлового простору на свій лад, позивач здійснив перепланування квартири, шляхом перенесення внутрішніх стін та улаштував окремий хід із квартири на улицю.

      Перепланування квартири та улаштування окремого входу  було здійснено позивачем без належного дозволу відповідних органів, а тому не спричинило виникнення у позивача права власності на переобладнані приміщення з окремим входом, у звязу з чим він  вимушений звернутися до суду з даним позовом.

Представник відповідача- Харківської міської ради проти позову заперечує, пояснив при цьому, що при переплануванні квартири не було дотримано певних вимог діючого законодавства з даного приводу.

Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи та інши докази по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

        В судовому засіданні встановлено, що квартира  АДРЕСА_1, належить ОСОБА_1 на підставі договору дарування від 19 грудня 2007 року, посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_2, реєстровий № 98 за зареєстрованого в КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» від 21 січня 2008 року, реєстровий № 8147362.  

    Позивач здійснив перепланування вищевказаної квартири, шляхом перенесення внутрішніх перегородок та улаштував окремий вхід до квартири.

       В результаті перепланування змінилася площа внутрішніх приміщень. Згідно матеріалів технічної інвентаризації загальна площа переобладнаної квартири АДРЕСА_2 32,6 кв.м, яка складається  з приміщень однієї житлової кімнати площею 16,2 кв.м., кухні площею 10,7 кв.м., вбиральні площею 2,9 кв.м, коридорів площею 1,9 кв.м. та 0,9 кв.м. та окремого входу.

          Згідно висновку, розробленого ТОВ «Монолит-проект» (ліцензія АБ № 105547) будівельні конструкції квартири квартири АДРЕСА_3 у задовільному стані, перепланування приміщень не призвела до погіршення несучих спроможностей конструкцій будинку, а тому квартира є придатною для проживання та може експлуатуватися як жиле приміщення.  

  Згідно ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд та має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на нову річ, що виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва.

Перепланування квартири  було здійснено позиваче без належним чином оформленого дозволу на початок відповідних робіт, даний об`єкт не був прийнятий в експлуатацію в установленому порядку і вважається самочинно збудованим.

Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема, визнання права.

       Відповідно до ст. 376 ЦК України право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво, якщо це не порушує права інших осіб .

        Як вказував позивач, та знайшло підтвердження у судовому засіданні, за період проведення робіт по переплануванню і у подальшому, будь-яки заяви, скарги, приписи від будь-яких громадян, юридичних осіб або компетентних органів  адресу позивача, а також на адресу державних органів влади, зокрема Харківської міської ради, з приводу недотримання позивачем встановлених норм та правил чи порушення будь-чиїх прав при проведенні перепланування квартири та улаштування окремого входу, не надходили, що відповідає положенням ч.7 ст. 41 Конституції України та ст. 319 ЦК України, які наголошують, що при здійсненні своїх прав та виконанні обов’язків власник зобов’язаний додержуватися моральних засад суспільства, та не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.

        Таким чином, визнання права власності за позивачем, який за свої кошти  здійснив перепланування належної йому квартири та улаштував з неї окремих вихід, не порушує прав інших осіб. Перепланування квартири та улаштування окремого входу було проведено без порушень технічних і будівельних норм, тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

З урахуванням вищевикладеного, керуючись ст.ст.16, 319, 331, 376 ЦК України, ст.ст. 3,10, 60, 292, 208, 209, 212-215, 294,296 ЦПК України, суд-

                                                  ВИРІШИВ:

 Позов  задовольнити .

         Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру № 193, загальною площею 32,6 кв.м, яка складається  з приміщень однієї житлової кімнати площею 16,2 кв.м., кухні площею 10,7 кв.м., вбиральні площею 2,9 кв.м, коридорів площею 1,9 кв.м. та 0,9 кв.м. та окремого входу,  розташовану на 1–му поверху  в житловому будинку № 162 по вул. Павлова Академіка в м. Харкові.

               Рішення може  бути  оскаржене  до  апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 20  днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

              Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

                                       Суддя                 Єлізаров І.Є.

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація