Судове рішення #51574295

1-1168/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2010 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Мозолевська О.М., розглянувши скаргу ОСОБА_1 в порядку приватного обвинувачення про притягнення ОСОБА_2 до кримінальної відповідальності за ст. 356 КК України, -

встановила:

ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою в порядку приватного обвинувачення про притягнення ОСОБА_2 до кримінальної відповідальності за ст. 356 КК України.

Відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства України приводом до порушення кримінальної справи є скарга потерпілого, яка подається безпосередньо до суду.

Скарга потерпілого повинна відповідати вимогам ст.ст.223, 224 КПК України, які встановлені щодо обвинувального висновку та складатися з описової і резолютивної частини.

Зокрема, в описовій частині скарги зазначаються обставини справи як їх вважає встановленими потерпілий: місце, час, способи, мотиви і наслідки злочину, вчиненого обвинуваченим; наводяться докази, якими на думку потерпілого підтверджується обвинувачення. У резолютивній частині наводяться відомості про особу обвинуваченого, коротко викладається суть обвинувачення із зазначенням статті кримінального закону, яка передбачає даний злочин та прохання про порушення кримінальної справи і притягнення особи до кримінальної відповідальності за вчинення цього злочину.

До скарги подається список осіб, яких слід викликати в судове засідання, із зазначенням їх адреси, вказується чи є речові докази, чи заявляється цивільний позов.

Скарга ОСОБА_1 не відповідає зазначеним вище вимогам, а саме: в резолютивній частині скарги не сформульоване обвинувачення, не наведені підстави для порушення кримінальної справи саме ст.356 КК України, не зазначено чи є речові докази, чи заявляється цивільний позов, а також не додано списку осіб, яких слід викликати в судове засідання, із зазначенням їх адреси.

Відповідно до ст.251 КПК України суддя, одержавши від потерпілого скаргу з проханням порушити справу, приймає одне з таких рішень:

залишає скаргу без розгляду, якщо вона не відповідає вимогам, які встановлені щодо обвинувального висновку (статті 223 і 224 КПК України) та повертає її особі, яка подала скаргу;

за наявності до того підстав відмовляє в порушенні кримінальної справи або надсилає її за належністю прокурору;

за наявності достатніх даних, які вказують на вчинення злочину, передбаченого частиною першою статті 27 КПК України, порушує кримінальну справу і призначає її до розгляду.

Оскільки скарга ОСОБА_1 не відповідає вимогам, які встановлені щодо обвинувального висновку, вважаю необхідним залишити скаргу без розгляду та повернути її разом з додатками скаржнику, роз'яснивши, що він усунувши зазначені в постанові недоліки, вправі звернутися до суду з повторною скаргою в межах строку давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Керуючись ст.ст.27, 251 КПК України ,-

постановила:

Скаргу ОСОБА_1 в порядку приватного обвинувачення про притягнення ОСОБА_2 до кримінальної відповідальності за ст. 356 КК України залишити без розгляду та повернути скаржнику роз'яснивши, що він, усунувши зазначені в постанові недоліки, вправі звернутися до суду з повторною скаргою в межах строку давності притягнення особи до кримінальної відповідальності.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Солом'янського

районного суду м. Києва О.М. Мозолевська


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація