Справа № 916/2288/2012
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2012 року м.Тлумач
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого - судді Бондаренко Г.Ю.
секретаря – Мороз М.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тлумачі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
в с т а н о в и в :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
В своїй позовній заяві позивачка ОСОБА_1 вказує, що 13 червня 2008 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем по справі у Лопянецькій сільській раді Рожнятівського району Івано-Франківськї області, актовий запис № 11.
Від спільного проживання в шлюбі у них дітей не народилося. Причиною розірвання шлюбу є те, що вони з відповідачем мають протилежні погляди на шлюб та сім’ю, відповідач матеріально сім’ю не утримує, постійно грає в азартні ігри та програє зароблені нею гроші, нехтує сімейними цінностями, через що між ними часто виникають сварки, які призводять до душевних страждань позивачки. Більше року вони проживають окремо і шлюбних відносин не підтримують. В добровільному порядку відповідач шлюб розірвати не бажає.
Примирення між ними неможливе, просить шлюб між ними розірвати, термін для примирення не надавати.
Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилася, але у позовній заяві просить позов задовольнити та справу розглядати у її відсутності у зв’язку з перебуванням на роботі за кордоном.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, про причини неявки не повідомив, будучи належним чином повідомленим про час і місце розгляду справи по суті, що стверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення із таких підстав.
Сторони 13 червня 2008 року зареєстрували шлюб у Лопянецькій сільській раді Рожнятівського району Івано-Франківськї області, актовий запис № 11. .
Від спільного проживання в шлюбі у сторін дітей не народилось. Сторони мають протилежні погляди на шлюб та сім’ю, відповідач матеріально сім’ю не утримує, постійно грає в азартні ігри та програє зароблені позивачкою гроші, нехтує сімейними цінностями, через що виникають сварки, які спричиняють позивачці душевні страждання. Більше року сторони проживають окремо і шлюбних відносин не підтримують. В добровільному порядку відповідач шлюб розірвати не бажає. .
На думку суду подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивачки, а тому шлюб слід розірвати, залишити позивачці після розірвання шлюбу шлюбне прізвище.
На підставі ст.ст. 110, 112 СК України, керуючись ст.ст. 213-215, 226 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 13 червня 2008 року у Лопянецькій сільській раді Рожнятівського району Івано-Франківськї області, актовий запис № 11 – розірвати.
Під час державної реєстрації розірвання шлюбу залишити позивачці шлюбне прізвище «Ковбас».
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня його проголошення через Тлумацький районний суд.
Головуюча