Судове рішення #5171291

                                                                                                                    Справа № 2-128/09.                                                                                                                                                                                              

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2009 року                                          смт.Любар

Любарський районний суд Житомирської області у складі:

головуючого-судді:         В.М.Паламарчука

    секретаря:          В.І.Демчук

                                        за участю позивачки:          ОСОБА_1

                         представника позивачки:         ОСОБА_2

                                                      відповідачки:         ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні у селищі Любар справу за позовом ОСОБА_1, яку представляє ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Юрівської  сільської ради  про визнання права власності на будинок.

ВСТАНОВИВ:

 Позивачка вказує, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 року в ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 100 років померла ОСОБА_4. Згідно з волею покійної, вираженою в заповіті, вона являється спадкоємицею майна померлої, серед якого є Ѕ частина будинку з господарськими будівлями за АДРЕСА_1, однак оформити спадщину вона не може через відсутність правовстановлюючих документів на  будинок за вищевказаною адресою.

На підставі вище викладеного позивачка просить суд постановити рішення, яким визнати  за спадкоємицею ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, громадянкою України, в порядку спадкоємства за заповітом ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в ІНФОРМАЦІЯ_2, права власності на Ѕ частину житлового будинку за АДРЕСА_1.

В судовому засіданні  позивачка та її представник заявлені позовні вимоги  підтримали в повному об”ємі.

Відповідачка ОСОБА_3  позовні вимоги не визнала та пояснила, що вона має право на даний житловий будинок у зв’язку з тим, що його побудували її батьки.

Представник Юрівської сільської ради в судове засідання на розгляд справи не з”явився, згідно наявної в матеріалах справи довідки проти задоволення позовних вимог не заперечує та просить справу слухати у його відсутності.

Вислухавши пояснення позивачки, її представника, відповідачки, розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого:

 Як вбачається із свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 29 вересня 2008 року гр. ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віці 100 років вІНФОРМАЦІЯ_2

Відповідно до заповіту, посвідченого 23 грудня 1997 року завідуючим Любарською державною нотаріальною конторою Житомирської області, ОСОБА_4 належну їй на праві особистої власності Ѕ частину жилого будинку та все її майно, що знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_2, а також те  майно, яке на день смерті буде їй належати, з чого б воно не складалось та де б воно не знаходилось, заповіла ОСОБА_1. Заповіт до цього часу не змінений і не скасований. Інших спадкоємців та осіб, які б мали право на обов»язкову частку в спадковому майні, немає.

Із рішення Любарської селищної ради  від 11 грудня 1980 року № 421 вбачається, що ОСОБА_4 забудовувала господарство в АДРЕСА_1 на підставі Свідоцтва на забудову та плану, а по завершенню будівництва будинок був зареєстрований шляхом відкриття особового рахунку на ім»я ОСОБА_4 НОМЕР_2 в погосподарській книзі № 2 за 1980-1982 роки, що стверджується довідкою  № 671 від 02 квітня 2009 року, виданою виконкомом Юрівської сільської ради Любарського району Житомирської області. Іншої процедури реєстрації новоствореного майна (будівлі) на той час не було.  Зазначене домогосподарство не відноситься до самочиннозабудованих.

Згідно з рішенням виконкому Юрівської сільської ради Любарського району від 20 січня 1994 року цільовим призначенням – для будівництва та обслуговування житлового будинку- спадкодавиці була передана у приватну власність земельна ділянка розміром 0.25 га.

Вказана земельна ділянка була передана ОСОБА_4 відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року «Про приватизацію земельних ділянок» і це рішення не скасовано і не переглянуто, а відповідно, право приватної власності на земельну ділянку не припинено.  

Згідно договору дарування від 13 лютого 1981 року гр. ОСОБА_4 подарувала гр. ОСОБА_3, а ОСОБА_3 прийняла у дар Ѕ частину жилого будинку  в АДРЕСА_1,  що стверджує законність будівництва вказаного будинку вцілому. Після цього на ім»я ОСОБА_4 було відкрито окремий особовий рахунок НОМЕР_3 в погосподарській книзі № 4 за 1991-1995 роки на Ѕ частину вказаного будинку,  що стверджується довідкою Юрівської сільської ради Любарського району № 670 від 02 квітня 2009 року.  

Із довідки № 27 від 16 лютого 2009 року, виданої Бердичівським міжміським бюро технічної інвентаризації вбачається, що у користуванні гр. ОСОБА_4 перебуває житловий будинок за АДРЕСА_1 Житомирської області. Право власності на житловий будинок не зареєстровано.

Як вбачається із наявного в матеріалах справи витягу із Спадкового реєстру, після смерті ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року за заявою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження заведена спадкова справа.

Відповідно до ст. 346 ЦК України однією з підстав припинення права власності є смерть власника, а цивільна правоздатність фізичної особи за ст. 25 ЦК України виникає при її народженні і припиняється у момент її смерті. Право власності на новостворене нерухоме майно (будівлі) відповідно до ст. 331 ЦК України виникає з моменту завершення  будівництва (створення майна) та його державної  реєстрації. Відповідно до ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини, вона належить спадкоємцям з часу її відкриття.  Розглянувши та дослідивши всі зібрані по справі докази суд вважає, що позов підлягає задоволенню.  На підставі вище викладенного та керуючись ст.ст. 15, 16, 79, 80, 176, 179, 208, 214, 215, 218,  ЦПК України, ст.ст. 25, 30, 321, 328, 331,346, 1268 ЦК України,   Суд,

                                                              РІШИВ:

       Позов задовольнити.

Визнати за спадкоємицею ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, громадянкою України, в порядку спадкоємства за заповітом ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в ІНФОРМАЦІЯ_2, права власності на Ѕ частину житлового будинку за АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Житомирської області через суд першої інстанції  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

                 Суддя                  (підпис)                         В.М.Паламарчук

                 Суддя                                                     В.М.Паламарчук

                Секретар                                                      Т.А.Гижко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація