АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц - 1020/2008 Головуючий по 1 -й інстанції Кузнєцова О.Ю.
Суддя-доповідач: Дорош А.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2008 року м. Полтава
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Макарчука М.А.
Суддів Карнауха П.М., Дорош А.І.
при секретарі Гнатюк О.С.
з участю
зацікавленої особи ОСОБА_1.
представника зацікавленої особи ОСОБА_2
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві апеляційну скаргу зацікавленої особи ОСОБА_1
на рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 19 листопада 2007 року
по цивільній справі за позовом ОСОБА_3до територіальної громади в особі виконавчого комітету Полтавської міської ради, третя особа - Третя полтавська державна нотаріальна контора, про продовження строку на прийняття спадщини , -
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача Дорош А.І. , -
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 19 листопада 2007 року позов ОСОБА_3задоволений в повному обсязі
Визначено ОСОБА_3додатковий строк 1 місяць з дня набрання рішення законної сили для подання до Третьої Полтавської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 та померлої 1ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5.
В апеляційній скарзі зацікавлена особа ОСОБА_1. просить вищевказане рішення суду скасувати з направленням справи на новий розгляд, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, оскільки при ухваленні рішення місцевим судом про задоволення позову про продовження позивачу строку на прийняття спадщини не було вирішено питання про права на спадщину неповнолітніх осіб - дітей померлого спадкоємця ОСОБА_6., який є також спадкоємцем померлих батьків.
Апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 311 ч.1 п. 4 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо суд вирішив питання про права та обов'язки осіб, які не брали участь у справі.
Як вбачається із матеріалів справи, ухвалюючи оскаржуване рішення місцевий суд не з»ясував коло спадкоємців після смерті батьків позивача та не притягнув їх до участі у справі, чим вирішив їх права та обов»язки.
Як встановила колегія суддів, у провадженні Ленінського районного суду м. Полтави перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_3. до ОСОБА_5., ОСОБА_1., яка діє в інтересах неповнолітніх ОСОБА_7., ОСОБА_8. про виділ частки в спадковому майні та визнання права власності. У позові ОСОБА_3. вказала, що після смерті матері спадкоємцями є вона та її брат ОСОБА_6., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1., а після його смерті спадкоємцями є його дружина ОСОБА_5. та його діти ОСОБА_7., ОСОБА_8.
З врахуванням викладеного, колегія суддів приходить до висновку про те, що місцевим судом було допущено порушенння норм процесуального права, які є обов"язковою підставою скасування рішення суду, тому апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, рішення суду скасуванню.
Керуючись ст.ст.303, 304, 307 ч.1 п. 5. 311 ч. 1 п. 4, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 19 листопада 2007 року скасувати, а справу направити на новий розгляд до того ж суду в іншому складі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.