27.03.2014
Провадження №1-кп/331/72/14
ЄУН 331/9938/13-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2014 року м. Запоріжжя
Жовтневий районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Татарінова В.І., суддів Стратій Є.В., Беклеміщева О.В., при секретарі Андрієнко С.О., за участю прокурора Сухового В.В., захисника обвинуваченого ОСОБА_1, розглянувши у судовому засіданні кримінальне провадження відносно ОСОБА_2, який обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До Жовтневого районного суду м. Запоріжжя з прокуратури Жовтневого району м. Запоріжжя надійшов обвинувальний акт по кримінальному провадженню відносно ОСОБА_2, який обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України.
Як вбачається з матеріалів справи, потерпілий по даному кримінальному провадженню ОСОБА_3, проживає за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно ч. 3 ст. 56 КПК України, потерпілий під час судового провадження в будь-якій інстанції має право: 1) бути завчасно поінформованим про час та місце судового розгляду; 2) брати участь у судовому провадженні; 3) брати участь у безпосередній перевірці доказів; 4) підтримувати обвинувачення в суді у випадку відмови прокурора від підтримання обвинувачення; 5) висловлювати свою думку під час вирішення питання про призначення покарання обвинуваченому, а також висловлювати свою думку при вирішенні питання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру; 6) знайомитися з судовими рішеннями, журналом судового засідання і технічним записом кримінального провадження в суді; 7) оскаржувати судові рішення в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі наявності підстав визначених судом достатнім.
Частина 2 ст. 336 КПК України передбачає, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Згідно ч. 5 ст. 336 КПК України, якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбачені ч. 4 цієї статті. Копія ухвали може бути надіслана електронною поштою, факсимільним або іншим засобом зв'язку. Суд, що отримав доручення, за погодженням з судом, що надав доручення, зобов'язаний у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення.
Згідно ч. 9 ст. 336 КПК України випливає, що дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої інстанції під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
На підставі вищевикладеного та з метою всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи та забезпечення участі потерпілого ОСОБА_3 у судовому засіданні, суд вважає, за необхідне провести судове засідання у режимі відео конференції (дистанційного судового провадження), організацію якої слід доручити Токмацькому районному суду Запорізької області.
Керуючись ст. 56, 336, 369 - 372 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Доручити Токмацькому районному суду Запорізької області забезпечити проведення судового засідання призначене на 10 квітня 2014 року на 14-00 год. за участю потерпілого ОСОБА_3 (який проживає за адресою: АДРЕСА_1, моб. тел. НОМЕР_1) у режимі відеоконференції (дистанційного судового провадження) з Жовтневим районним судом м. Запоріжжя.
Копію ухвали направити голові Токмацького районного суду Запорізької області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: В.І.Татарінов
Суддя О.В. Беклеміщев
Суддя Є.В. Стратій