Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #51848023

Справа № 307/3411/15-ц

Провадження № 2/307/1929/15


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 грудня 2015 року м. Тячів

Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючої  судді  Сойми М.М., за участю секретаря Белоцької О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тячів цивільну справу за позовною заявою Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПРИВАТБАНК" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,  

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про стягнення боргу за кредитним договором та судових витрат по справі.

В позовній заяві позивачем зазначено, що 03 січня 2012 року між позивачем ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" та відповідачем ОСОБА_1 було укладено договір б/н та відповідачу надано кредит у розмірі 2 300, 00 гривень у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 36,00 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном, що відповідає строку дії картки. Відповідно до п.п. 2.1.1.2.3, 2.1.1.2.4 Умов та Правил надання банківських послуг клієнт надає свою згоду на те, що кредитний ліміт встановлюється за рішенням банку і клієнт дає право банку в будь-який момент змінити (зменшити або збільшити) кредитний ліміт. Підписання даного договору є прямою і безумовною згодою позичальника щодо прийняття будь-якого розміру кредитного ліміту, встановленого банком. Відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана заява разом з умовами надання банківських послуг, правилами користування платіжною карткою складає між ним і банком договір, про що свідчить підпис відповідача у заяві. В порушення зазначених норм закону та умов договору, відповідач зобов'язання не виконав. Станом на 31 липня 2015 року заборгованість відповідача перед банком становить 22 166, 71 гривень, з яких: 13 053, 37 гривень - заборгованість за кредитом, 7 092, 43 гривень - заборгованість по процентам за користування кредитом, 489,16 гривень - заборгованість по пені та комісії, а також штрафи відповідно до п.2.1.1.7.6. Умов та правил надання банківських послуг: 500,00 гривень - штраф (фіксована частина), 1 031, 75 гривень - штраф (процентна складова). Просить стягнути з відповідача на користь Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПРИВАТБАНК" 22 166, 71 грн. боргу та 1 218, 00 грн. судового збору.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак подав заяву про розгляд справи у його відсутності, в заяві вказує, що позов підтримує в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився повторно, хоч належним чином повідомлений за місцем його реєстрації про час та місце розгляду справи, а тому, суд вважає, що на підставіч. 4 ст. 169 ЦПК України, справу слід розглянути у його відсутності на підставі письмових доказів, що є в матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що 03 січня 2012 року між сторонами укладено договір б/н та відповідачу ОСОБА_1 надано кредит у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 36,00 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном, що відповідає строку дії картки. Відповідно до п.п. 2.1.1.2.3, 2.1.1.2.4. Умов та Правил надання банківських послуг клієнт надає свою згоду на те, що кредитний ліміт встановлюється за рішенням банку і клієнт дає право банку в будь-який момент змінити (зменшити або збільшити) кредитний ліміт. Підписання даного договору є прямою і безумовною згодою позичальника щодо прийняття будь-якого розміру кредитного ліміту, встановленого банком. Відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана заява разом з умовами надання банківських послуг, правилами користування платіжною карткою складає між ним і банком договір (а. с. 7-33), про що свідчить підпис відповідача у заяві.

Відповідно до п. 2.1.1.5.5 Умов надання банківських послуг позичальник зобов'язався погашати заборгованість за кредитом, відсотками за його використання, за перевитрати платіжного ліміту, а також оплачувати комісії на умовах, передбачених цим договором. Згідно п. 2.1.1.5.6 у разі невиконання зобов'язань за договором на вимогу банку клієнт повинен виконати зобов'язання з повернення кредиту (у тому числі простроченого кредиту та овердрафту), оплати винагороди банку. У відповідності з п. 2.1.1.7.6 при порушенні позичальником строків платежів по кожному з грошових зобов'язань, передбачених цим договором, більш ніж на 30 днів, позичальник зобов'язаний сплатити банку штраф в розмірі 500 грн. + 5% від суми заборгованості по кредитному ліміту з урахуванням нарахованих і прострочених відсотків і комісії.

Згідно ст. 634 ЦК України передбачено, що договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому.

В порушення зазначених норм закону та умов договору, відповідач зобов'язання не виконав. Відповідно до довідки-розрахунку (а. с. 4-6) станом на 31 липня 2015 року заборгованість відповідача перед банком становить 22 166, 71 гривень, з яких: 13 053, 37 гривень - заборгованість за кредитом, 7 092, 43 гривень - заборгованість по процентам за користування кредитом, 489,16 гривень - заборгованість по пені та комісії, а також штрафи відповідно до п.2.1.1.7.6. Умов та правил надання банківських послуг: 500,00 гривень - штраф (фіксована частина), 1 031, 75 гривень - штраф (процентна складова).

За змістом ст. ст. 610612 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання. Боржник вважається таким, що прострочив виконання, якщо він не виконав його у строк, передбачений умовами договору або встановлений законом.      

Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 631 ЦК України строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору. Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору.

Згідно з ч. 1 ст. 259 ЦК України  позовна давність, встановлена законом, може бути збільшена за домовленістю сторін.

Пунктом 1.1.7.31 даного договору Умов та правил надання банківських послуг встановлено, що строк позовної давності відносно вимоги банку щодо повернення кредиту, оплати відсотків за користування кредитом, винагороди, неустойки, пені, штрафів, витрат банку складає 50 років.

Відповідно до п. 1.1.7.12 Умов та правил надання банківських послуг договір діє протягом 12 місяців з моменту підписання. Якщо протягом цього ж терміну жодна зі сторін не проінформує іншу сторону про припинення дії договору, він автоматично лонгується на такий же термін. Позивач звернувся до суду з вимогою про захист свого цивільного права в межах погодженої сторонами позовної давності.

Пунктом 1.1.2.4. Умов передбачено, що у випадку незгоди зі змінами правил та/або тарифів банку, які викладені на банківському сайті позичальник зобов'язаний надати банку письмову заяву про розірвання цього договору та погасити виниклу перед банком заборгованість.

Таке свідчить про те, що сторони, укладаючи зазначений договір, досягли згоди, що по закінченню строку його дії відповідна картка продовжується банком на новий строк, якщо раніше (до початку місяця закінчення строку дії) не поступило письмової заяви держателя про закриття картрахунку, а відтак продовжується строк дії кредитного договору, тобто, момент досягнення домовленості вважається таким, що настав.

Таким чином, на підставі умов кредитного договору, строк дії картки та строк дії кредитного договору поновлюється кожного разу зі спливом терміну дії карти.

Із матеріалів справи вбачається, що з моменту укладання кредитного договору, 03 січня 2012 року, ніхто зі сторін до цього часу не заявив про намір його припинити. У свою чергу, відповідач не надала банку письмової заяви про закриття картрахунку. За таких обставин строк дії картки, у тому числі і строк дії кредитного договору, 03 січня 2015 року було пролонговано.

Згідно до ст. 526530 ЦК України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, акту планування, договору, а при відсутності таких вказівок - відповідно до вимог, що звичайно ставляться.

Згідно до ч.1 ст. 611 Цивільного кодексу України в разі порушення зобов'язання настають правові наслідки встановлені договором.

Відповідно до ст. 638 ЦК України передбачено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

За змістом ст. 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику у такій самій сумі, що були передані йому позикодавцем у строк та в порядку, що встановлені договором і згідно до ст. 1048 цього Кодексу позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, розмір і порядок одержання яких встановлюється договором.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається в підтвердження своїх вимог чи заперечень.

За наведених вище обставин, суд вважає, що позовні вимоги позивача слід задовольнити та стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПРИВАТБАНК" – 22 166, 71 гривень заборгованості за кредитним договором, а також 1 218, 00 грн. судового збору.

Керуючись ст.ст. 136080, ч. 4 ст. 169, ст. ст. 213-215 ЦПК України, ст. ст. 2595265306116346381048-1050 ЦК України, суд, -

Р І Ш И В:

Позов Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПРИВАТБАНК" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по кредитному договору - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПРИВАТБАНК" заборгованість по кредитному договору в розмірі 22 166, 71 гривень (Двадцять дві тисячі сто шістдесят шість гривень, 71 копійку), з яких: 13 053, 37 гривень (Тринадцять тисяч п’ятдесят три гривні, 37 копійок) - заборгованість за кредитом, 7 092, 43 гривень (Сім тисяч дев’яносто дві гривні, 43 копійки) - заборгованість по процентам за користування кредитом, 489,16 гривень (Чотириста вісімдесят дев’ять гривень, 16 копійок) - заборгованість по пені та комісії, 500,00 гривень (П'ятсот гривень, 00 копійок) - штраф (фіксована частина), 1 031, 75 гривень (Одну тисячу тридцять одну гривню, 75 копійок) - штраф (процентна складова).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПРИВАТБАНК" 1 218, 00 гривень (Одну тисячу двісті вісімнадцять гривень, 00 копійок) судового збору.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Закарпатської області через Тячівський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

Головуюча суддя :                                                                М.  М.  Сойма


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація