Судове рішення #5186076
Справа № 2- 1651

 

                                                                                                                       Справа № 2- 1651

                                                                                                                               2009 рік

Р І Ш Е Н Н Я

ІМ”ЯМ   УКРАЇНИ

 

19 травня 2009 року                                Шевченківський районний суд м.Чернівці в складі:

                                         Головуючого судді:               ДАНИЛЮКА М.І.

                                         При секретарі:                        ЗАВЯЛЕЦЬ Н.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Чернівці справу за позовом Оршака Мирослава Володимировича до ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4  про визначення часток у спільній сумісній власності, встановлення факту своєчасного прийняття спадщини та визнання права на спадкове майно, -

 

в с т а н о в и в:

 

Позивач ОСОБА_2.  звернувся до суду з позовом до відповідачів про визначення часток у спільній сумісній власності, встановлення факту своєчасного прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно.

Посилається на те, що 28 червня 1996 року він разом зі своїми батьками, ОСОБА_5таОСОБА_6, в також дружиною, ОСОБА_1 та синами, ОСОБА_3 і ОСОБА_2 приватизували квартира АДРЕСА_1, загальною площею 44,90 кв.м., в тому числі житловою 26,0 кв.м.. ІНФОРМАЦІЯ_2року помрла його мати.ОСОБА_5 а ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер і батько, ОСОБА_6. Після їх смерті відкрилась спадщина, що складається належних їм часток у вказаній квартирі. Спадкоємцями першої черги за законом майна померлих батьків  є він та його рідний братОСОБА_6. Для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом на вищевказане майно вони своєчасно не звернулися із заявою у державну нотаріальну контору. Брат на дане спадкове майно не претендує. Він фактично прийняв спадщину, вступивши в управління та володіння спадковим майном.

Просить встановити факт своєчасного прийняття спадщини після смерті батьків та визнати за ним право власності на спадкове майно визначити частки в спільному майні за кожним із членів сім”ї: ним, дружиною та дітьми.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав і підтвердив викладені в позовній заяві обставини.

Відповідачі - ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3. та ОСОБА_4. - в судове засідання надали заяви, в яких позов визнали повністю та просять справу розглянути в їх відсутності.

Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши доводи представника позивача вважає, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.328 ЦК України: «Право власності набувається на підставах, що не  заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не виплаває із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом».

    Судом встановлено, що згідно свідоцтва про право власності на житно, яке видане 28 червня 1996 року представництвом Фонду державного майна України в АДРЕСА_1належить на праві приватної власностіОСОБА_7,ОСОБА_1 ОСОБА_3, ОСОБА_5 ОСОБА_2, ОСОБА_6.

Як вбачається з ч. 2 ст.370 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників  є рівними, а тому частка кожного із співвласників в квартирі АДРЕСА_1 становить 1/6  ідеальних часток.

    Таким чином слід встановити, спільне часткове право власності на  квартиру АДРЕСА_1та визначити частки кожного із співвласників в рівних долях.

    ІНФОРМАЦІЯ_2року ОСОБА_5 померла, а ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_6, про що свідчать свідоцтва про смерть (а.с.18- 18 об.).

Після їх смерті відкрилась спадщина, яка складається  з  належних їм часток у квартири АДРЕСА_1    У відповідності до ст..1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають той з подружжя, який пережив спадкодавця та його діти. А тому спадкоємцями всього належного їм майна єОСОБА_7 та ОСОБА_4, як діти померлих: ОСОБА_5. та ОСОБА_6

У відповідності до ст..1268 ЦК України визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він у шестимісячний строк фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

З копії паспорту та довідки №5906 від 06.04.2009 року, виданої КЖРЕП №5 м.Чернівці, видно, що позивач зареєстрований в квартирі АДРЕСА_1з 22.03.1994 року. Після смерті батьків продовжує там жити та користуватись квартирою.

    Отже, суд вважає, що позивач ОСОБА_2. своєчасно прийняв спадщину після смерті ОСОБА_5. та ОСОБА_6. та фактично вступив у володіння спадковим майном, яке складається з 2/6 частини квартири АДРЕСА_1та за ним слід визнати право власності на вказану частину квартири.

    Відповідач, ОСОБА_4. в установлений законом строк не звертався з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори, ні після смерті матері, ОСОБА_5., ні після смерті батька, ОСОБА_6., а отже у відповідності до ч.1 ст.1272 ЦК України вважається таким, що не прийняв спадщину.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 370, 372, 1261, 1268, 1269, 1270 ЦК України,  ст.ст. 10,11.209,212,214-215, 218, 256-257  ЦПК України, суд,-

 

Р І Ш И В:

 

    Позов задоволити.

Визначити частки у спільному сумісному майні - квартирі АДРЕСА_1 за ОСОБА_7 ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5,ОСОБА_6 в розмірі по 1/6 ідеальної частки квартири кожна.

Право спільної сумісної власності ОСОБА_7 ОСОБА_1, ОСОБА_2 ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6 на квартируАДРЕСА_1 припинити.

Встановити факт своєчасного прийняття ОСОБА_7 спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2року та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 року і  складається із 2/6 частки квартири АДРЕСА_1, визнавши за ОСОБА_7 право власності на вказану частину квартири.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м.Чернівці шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

СУДДЯ:                                                                             М.І.ДАНИЛЮК

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація