Судове рішення #5189969
Справа № 1-180/09

 

 

   Справа № 1-180/09.

В И Р О К

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

13 квітня 2009 року          Шевченківський районний суд АДРЕСА_2 в  складі:

                  головуючого-судді                               Яреми Л.В.                   

                  при секретарі                                          Скрипій А.А.

за участю прокурора                        Пелепюка О.М.

за участю адвоката                                 ОСОБА_1                                                   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Шевченківського районного суду м.Чернівці кримінальну справу  по обвинуваченню  ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженки с. АДРЕСА_1, із неповною середньою освітою, румунки, громадянки України, не одруженої,  працюючої за трудовою угодою ПП «Зелений регіон»,  раніше  не судимої,-

в скоєнні злочину, передбаченого  ст. 304 ч.2 КК України, -    

 

В С Т А Н О В И В:

Підсудна ОСОБА_2., будучи рідною матір'ю малолітнього ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, проживаючи в АДРЕСА_2, не маючи постійних джерел доходів, ніде не працюючи, діючи умисно, з метою отримання грошей для потреб сім'ї, шляхом впливу на психіку малолітнього ОСОБА_3., своїми умовляннями, викликанням в нього почуття жалості у зв'язку із скрутним матеріальним становищем, схиляла його до систематичного випрошування грошей у сторонніх осіб на території міста Чернівці з літа 2006 року по 10 грудня 2008 року, тобто до його затримання працівниками міліції та поміщення у Чернівецький обласний притулок для дітей, чим втягнула малолітнього ОСОБА_3. у зайняття жебрацтвом.  

В судовому засіданні підсудна ОСОБА_2. свою вину визнала повністю, показала що дійсно схиляла свого малолітнього сина ОСОБА_3. до випрошування грошей у сторонніх осіб, у зв'язку із скрутним матеріальним становищем. Запевняє суд, що подібного не повториться.

      Свідок ОСОБА_4показала суду, що 10 грудня 2008 року біля 20 год. 30 хв. до неї додому прийшов хлопець віком біля 10-12 років та почав просити гроші, які йому були потрібні для лікування хворого серця. При цьому він показав виписку з історії хвороби інституту імені Амосова, де було вказано, що у вересні 2008 року йому було зроблено операцію. У зв'язку із тим, що вона працює у службі у справах дітей Чернівецької міської ради, запросила хлопця до квартири, але гроші йому не дала, натомість запропонувала поїсти. Хлопець від їжі відмовився, пояснивши, що його на сходовій клітці чекає брат, імені якого він не називав. Тоді вона представилася йому та почала розпитувати хто він, звідки та чому випрошує. Хлопець сказав, що його прізвище та ім'я ОСОБА_3 повідомив, що навчається у ЗОШ № 20 в АДРЕСА_2, три останні дні не відвідує школу, тому що ходить вечорами та випрошує гроші у сторонніх осіб, які потім віддає своїй матері та брату. Його мати ніде не працює. Спочатку він ходив разом із матір'ю просити гроші, а потім вона відправляла його самого просити гроші по всьому місту: в парках, на ринках, на вулицях та в будинках. Такий спосіб життя він веде протягом останніх трьох років. Після цього вона викликала працівників міліції, які помістили його у притулок для дітей.

    Свідок ОСОБА_3. суду показала, що вона проживає в будинку АДРЕСА_4 в АДРЕСА_2 та являється сусідкою підсудної. До грудня 2008 року у квартирі підсудної часто були шумні компанії, де часто розпивали спиртні напої в присутності малолітнього ОСОБА_3. Їй відомо, що підсудна ніде не працює. Від сусідів, кого саме не пам'ятає, дізналася, що ОСОБА_2. разом із сином просять гроші у сторонніх осіб, але особисто вона не бачила, щоб підсудна зі своїм сином чи він самостійно випрошували гроші. У неї особисто Владислав  просив один раз гроші.

Крім визнання своєї вини підсудною, показів свідків ОСОБА_4. та ОСОБА_3., її вина   підтверджується  зібраними органом досудового слідства доказами які підсудна вважає достовірними та об'єктивними, їх не заперечує.

    Таким чином, суд вважає що вина підсудної ОСОБА_2. доведена повністю, а її дії вірно кваліфіковано за ст.304 ч.2 КК України, оскільки вона вчинила втягнення неповнолітніх у заняття жебрацтвом, за кваліфікуючою ознакою - втягнення  у жебрацтво вчинене матір'ю відносно малолітньої особи.  

    При призначенні  покарання, суд у відповідності з вимогами ст.65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудної, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

    Зокрема, суд враховує, що скоєний підсудною злочин належить до категорії тяжких злочинів.

    Обставинами, що пом'якшують покарання, суд визнає, що підсудна визнала вину , її щире каяття та сприяння розкриттю злочину.

    Обставин, що обтяжують покарання, судом  не встановлено.

    Суд при призначенні покарання враховує підсудній, що  вину  визнала, щиро розкаялася,  характеризується позитивно, працює,  раніше не судима, запевняє, що подібного не повториться.

    Беручи до уваги вищенаведені обставини, суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудної можливе без ізоляції від суспільства, їй слід призначити покарання  необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів, а це покарання із застосуванням ст.ст. 75,76 КК України .  

    На підставі  наведеного , керуючись ст.ст. 321-325 КПК України , суд, -

 

                      З А С У Д И В:

 

    Визнати винною  ОСОБА_2в скоєнні злочину передбаченого ст.304 ч.2 КК України і призначити  їй покарання у вигляді    чотирьох років  позбавлення волі.

    На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_2від відбування призначеного покарання, якщо вона протягом 2 років   іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов'язки.

На підставі ст.76 КК України  покласти на засуджену ОСОБА_2. такі обов'язки:

не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої     системи;     повідомляти органи  кримінально-виконавчої системи  про зміну місця проживання,     роботи; періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

        Міру запобіжного заходу залишити підписку про невиїзд до вступу  вироку в законну         силу.

        Вирок може бути оскаржено протягом 15 діб починаючи з наступної після проголошення до Апеляційного суду  Чернівецької області через Шевченківський районний суд АДРЕСА_2, а засудженим у тому ж порядку з дня отримання копії вироку.

 

   

Суддя:                                 Л.В.Ярема

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація