Судове рішення #5194023

                                                                                                                                          Справа № 2- а-400 (2009)

                                   

                 

      П О С Т А Н О В А

    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                                (справа розглянута в письмовому провадженні)

25 травня 20 09  року                                 м.Волноваха

Суддя Волноваського районного суду, Донецької області ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом   ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Волноваському районі Донецької області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та зобов*язання нарахувати недоплачену суму щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям - війни», -

                        ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 з вернув ся  з адміністративним позовом до відповідача, в якому просить поновити пропущений строк для звернення до адміністративного суду та стягнути недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу, як дитині війни, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що відповідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії підвищуються щомісячно на 30% мінімальної пенсії  за віком. Але їй така надбавка не виплачувалась. Доплата до пенсії за 2006-2008 р.р. склала 3400,30 грн. Просить прийняти рішення, яким зобов*язати відповідача нарахувати йому доплату до пенсії у сумі 3400,30 грн.

Позивач в судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність. На задоволенні позовних вимог наполягав.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність. Проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на обставини, викладені у запереченні на позовну заяву.

На підставі ч. 3 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Таким чином, суд вважає можливим розглянути вказаний адміністративний позов на підставі тих доказів, які наявні в матеріалах справи і яких достатньо для розгляду адміністративної справи в письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Так, судом встановлені обставини, які підтверджуються такими доказами.

ОСОБА_2 народи вся у 1929 році та мешкає за адресою: АДРЕСА_1, має правовий статус дитини війни, що підтверджується копією посвідчення , наявною в матеріалах справи /а.с. 10/.

Відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який встановлює правовий статус дітей війни і визначає основи їх соціального захисту та гарантує  їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки, дитина війни – це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

Згідно цього ж   Закону дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Водночас ст. 7 цього закону передбачено, що фінансове забезпечення соціальних гарантій, передбачених зазначеним законом, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України.

Але відповідно до положень ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” дітям війнит (крім тих, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) до пенсії або щомісячного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.

Відпровідно до довідки управління Пенсійного фонду у Волноваському районі №2060/03 від 15.05.2009року вбачається, що позивач знаходиться на обліку в ГУ ПФУ Донецької області і отримує пенсію за вислугу років  (в тому числі підвищення учасника війни у розмірі 49.80грв., тобто позивач належить (відносений) до категорії учасників війни та отримує надбавку учасника війни (а.с.13,6).

Таким чином суд вважає, що позивач не має права на отримання надбавки відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни” і таким чином у даному випадку відсутній предмет спору.

Керуючись ст. ст. 2,  17,  18, 87, 94,  158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

      ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Волноваському районі Донецької області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям - війни» – ВІДМОВИТИ.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160   цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

  Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви   про   апеляційне  оскарження,   встановленого   Кодексом   адміністративного   судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

      Суддя                                     І.В.Гальченко                                                                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація