ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
Ухвала
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
18.06.09 |
Справа №2а-974/09/2770 |
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Плієва Н.Г., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1
до Голови правління ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2., заступника голови Севастопольської міської державної адміністрації
про спонукання виконати певні дії
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Голови правління ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2., заступника голови Севастопольської міської державної адміністрації про надання довідки про сімейний стан з місця мешкання.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження. Цю норму слід розуміти в системному зв'язку із ч. 1 тієї самої статті, з якої випливає, що захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб шляхом оскарження до адміністративного суду будь-яких рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень можливий лише у сфері публічно-правових відносин.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України від 17.09.08 № 514-VI "Про акціонерні товариства" (далі- Закон № 514) акціонерне товариство - господарське товариство, статутний капітал якого поділено на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості, корпоративні права за якими посвідчуються акціями.
Згідно з ст. 2 Закону № 514 посадові особи органів акціонерного товариства - фізичні особи - голова та члени наглядової ради, виконавчого органу, ревізійної комісії, ревізора акціонерного товариства, а також голова та члени іншого органу товариства, якщо утворення такого органу передбачено статутом товариства.
Як вбачається з адміністративного позову, позивач одним із відповідачів вказав Голову правління ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.
Однак, враховуючи наведене Голова правління ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2. є лише посадовою особу органу акціонерного товариства та не може бути суб'єктом владних повноважень, оскільки не здійснює владних управлінських функцій, а тому вимоги до цього відповідача не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ч. 1, 2 ст. 2, п. 1, 7 ч. 1 ст. 3, п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ухвалив:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в справі за її позовом до Голови правління ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2. про надання довідки про сімейний стан з місця мешкання..
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом десяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Г. Плієва