ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
17.06.09 |
Справа №2а-637/09/2770 |
Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
головуючого- судді Плієвої Н.Г.,
при секретарі- Авраменко Г.С.,
за участю:
представник позивача-Жегунової К.В., довіреність № 09/005 від 24.12.08
відповідач- не з`явилась
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Балаклавському районі м. Севастополя
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості по страховим внескам
Суть спору:
Управління Пенсійного фонду України в Балаклавському районі м. Севастополя звернулось до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за 2008 рік в сумі 2880,41 грн.
Ухвалою суду від 19.05.09 було відкрито провадження по справі та справа призначена до судового розгляду на 02.06.09.
За клопотанням позивача розгляд справи було відкладено на 17.06.09.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала. Просить суд стягнути з відповідача заборгованість по внескам на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в сумі 2880,41 грн.
Відповідач фізична особа-підприємець ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про причини неявки суд не повідомила, про час та місце судового розгляду була повідомлена телефонограмою (а.с. 18).
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд -
ВСТАНОВИВ:
Згідно зі ст. 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі -Закон України № 1058-ІV), п.п. 2.1.3 п. 2.1 розділу 2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.04 під № 64/8663 (далі - Інструкція) страхувальниками є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець Балаклавською районною державною адміністрацією м. Севастополя 05.08.97 (а.с. 8).
21.05.98 відповідач був зареєстрован в управлінні Пенсійного фонду України в Балаклавському районі м. Севастополя як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування під № НОМЕР_1.
Відповідно до п. 11.12 розділу 11 Інструкції за підсумками року платники, зазначені в підпункті 2.1.3 (крім тих, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок)), пункту 2.1 цієї Інструкції, надають органу Пенсійного фонду за місцем проживання розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за звітний рік до 1 квітня наступного за звітним роком за формою згідно з додатком 25 цієї Інструкції.
Згідно з наданим відповідачем до Управління Пенсійного фонду України в Балаклавському районі м. Севастополя розрахунком суми страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за 2008 рік, сума страхових внесків складає 3152,34 грн. (а.с. 10).
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону № 1058-ІV страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Оскільки станом на 31.03.09 у відповідача була переплата по страховим внескам у сумі 271,93 грн., то загальна сума заборгованості складає 2880,41 грн. (3152,34 грн.-271,93 грн.).
Згідно з п.п. 5.3.2 п. 5 розділу 5 Інструкції суми страхових внесків, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним до 1 квітня року, наступного за звітним роком, на підставі даних річної податкової декларації. Розмір місячного страхового внеску повинен бути не менше мінімального розміру страхового внеску за кожний місяць, розрахованого шляхом множення розміру мінімальної заробітної плати за відповідний місяць, у якому платник мав чистий дохід, на розмір страхового внеску, зазначеного в абзаці шостому пункту 4.7 цієї Інструкції.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 повинна була сплатити вищевказану суму страхових внесків до 01.04.09.
Однак, відповідачем доказів щодо сплати заборгованості у розмірі 2880,41 грн. до суду не надано.
Відповідно до п. 1.1 розділу 1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.02 N 8-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.03.08 за № 209/14900 (далі- Положення) управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.
Згідно з п. 2.3. розділу 2 Положення управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах має право: "...вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності усунення виявлених фактів порушення законодавства про порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, здійснення фінансових операцій з коштами Фонду та порядку їх використання; стягувати з платників страхових внесків їх несплачені суми..."
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Балаклавському районі м. Севастополя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за 2008 рік в сумі 2880,41 грн. підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно з ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні проголошені тільки вступна та резолютивна частини постанови.
Постанова складена та підписана в порядку ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 22.06.09 о 17:00 годин.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 94, 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь Управління Пенсійного фонду України в Балаклавському районі м. Севастополя (99018, м. Севастополь, вул. Урицького, 2, р/р 256064 в міському відділені "Ощадбанку України" № 4548, МФО 384027, ОКПО 22274985) заборгованість по страховим внескам на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за 2008 рік у розмірі 2880,41 грн. (дві тисячі вісімсот вісімдесят грн. 41 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Н.Г. Плієва